Aktiviteter



Sortering
Udskriftsvenlig version i PDF
Dato Arrangør/Tilmeld.adr Refnr/Type/Sted Dommere Tilmeld.dato
22.06.2019
22.06.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19015
Retrievere Markprøve B
Sydsjælland
Begynder: Marianne Ankjær
Åben: Kresten Henriksen og Gert W. Knudsen
Vinder: Walter Mygil

Frist 27.05.2019 kl. 23:59
 
26.06.2019
26.06.2019
Dansk Retriever Klub
Labrador Raceledelsen
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
42-19005
Retrievernes Kvalifikationsprøve
Hornslet
Denne kvalifikationsprøve er åben for alle 5 retrieverracer

Prøveleder Peter Bloch

Dommere

Praktisk: Keld Jørgensen
Eksteriør: Inga Bonnez

Frist 11.06.2019 kl. 23:59
 
29.06.2019
29.06.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19016
Retrievere Markprøve B
Bornholm


Frist 03.06.2019 kl. 23:59
 
29.06.2019
29.06.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23, 1 sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
08-19007
D J U Apporteringsprøve
Auning (Golden)
DJU Apporteringsprøve kun for Golden

Frist 24.06.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



30.06.2019
30.06.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19014
Retrievere Workingtest
Bornholm


Frist 03.06.2019 kl. 23:59
 
05.07.2019
05.07.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23A, 1. sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19029
Retrievere Workingtest
Sydjylland, Fyraftensprøve
WT vinderklasse Mocktrial for 16 hunde
Dommere: Keld Jørgensen + 3

Frist 10.06.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 02.04.2019
06.07.2019
06.07.2019
Dansk Retriever Klub
Golden Raceledelsen
Hvidkærvej 23 A, 1 sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
08-19023
D J U Apporteringsprøve
Golden Sjælland
Golden Raceledelsen arrangerer DJU apporteringsprøve KUN for Goldens

Frist 24.06.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



07.07.2019
07.07.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19016
Retrievere Workingtest
Nordjylland
Dommere: Fl. Nøhr, Jan Lorenzen, Finn Mikkelsen, Peder Riemenschneider

Frist 11.06.2019 kl. 23:59
 
11.07.2019
11.07.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19031
Retrievere Markprøve B
Græsted Nordsjælland
Denne fyraftens prøve er for Markprøve B, begynder og der er plads til 30 hunde, der vil være lodtrækning.
Kun tilmelding via www.hundeweb.dk

Frist 17.06.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



19.07.2019
19.07.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23A, 1. sal
5250  Odense Sv
post@dansk-retriever-klub.dk
21-19019
Retrievere Markprøve B
Midtjylland, Karup Jubilæum
Jubilæumsweekend
Dommere:
Begynder: Lars Mertz, Birgitte Larsen og Morten Rossau
Åben klasse: Lars Nordenhof, Danny Fraser, Sanne Vig Jeppesen
Vinderklasse: Keld Jørgensen (o), Flemming Nøhr Christensen

Frist 11.06.2019 kl. 23:59
 
Tilmel.åbner : 05.03.2019
kl. 00:01
21.07.2019
21.07.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19015
Retrievere Workingtest
Midtjylland
Jubilæumsweekend
Dommere: Lars Mertz, Jan Laursen, Kresten Henriksen, Birgitte Larsen

Frist 11.06.2019 kl. 23:59
 
28.07.2019
28.07.2019
Dansk Retriever Klub
Golden Raceledelsen
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19018
Retrievere Markprøve B
Golden Sjælland


Frist 01.07.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



28.07.2019
28.07.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
24-19002
Retrievere Vildtsporprøve
Sostrup skov ved Glesborg
Championatprøve afholdes af DRK

8 spor i alt, 1000m/20t

Prøveleder: Inger Mulbjerg
Mobil: 23603349
E-mail: mulbjerg@nrdn.dk

Dommere: Brian Seitzberg og Gert Sønderskov

Frist 28.06.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



03.08.2019
03.08.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19019
Retrievere Workingtest
Fyn, Beg, åben
Begynder og åben
Dommere: Peder Riemenschneider, Finn Mikkelsen

Frist 08.07.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



04.08.2019
04.08.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23A
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
24-19009
Retrievere Vildtsporprøve
UHM i Klosterheden
DRK arrangere UHM i Klosterheden
Regler for deltagelse se gældende reglement.

Prøveleder: Søren Krabbe

Frist 03.07.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



04.08.2019
04.08.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19017
Retrievere Workingtest
Fyn, vinder
Vinderklasse:
Carsten Andersen, Peder Riemenschneider, Finn Mikkelsen

Frist 08.07.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



09.08.2019
09.08.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19031
Retrievere Workingtest
Nordjylland, Fyraften
WT vinderklasse Mocktrial for 16 hunde
Dommere:

Frist 15.07.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



10.08.2019
10.08.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19022
Retrievere Markprøve B
Østjylland


Frist 15.07.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



11.08.2019
11.08.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19023
Retrievere Markprøve B
Østjylland


Frist 15.07.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



17.08.2019
17.08.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19018
Retrievere Workingtest
Sydjylland
Dommere: Keld Jørgensen, Anders Mølgaard, Jan Laursen, Jesper Bromerholm og Gert W. Knudsen

Frist 22.07.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



18.08.2019
18.08.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19024
Retrievere Markprøve B
Midtsjælland


Frist 22.07.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



24.08.2019
24.08.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19025
Retrievere Markprøve B
Nordjylland


Frist 29.07.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



25.08.2019
25.08.2019
Dansk Retriever Klub
Flatcoated Raceledelsen
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19026
Retrievere Markprøve B
Sorø, Flatcoated


Frist 29.07.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



31.08.2019
31.08.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19027
Retrievere Markprøve B
Lolland Falster


Frist 05.08.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



08.09.2019
08.09.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19028
Retrievere Markprøve B
Nordsjælland


Frist 19.08.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



08.09.2019
08.09.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
24-19010
Retrievere Vildtsporprøve
Frederikshåb Plantage
DRK afholder vildtsporprøve/championatsporprøve i Frederikshåb Plantage den 8. september 2019

8 x 1000m/20t spor

Prøveleder: Heidi Dige
E-mail: heidikristiansen2@live.dk

Dommere: Per Christensen og Henriette Vincents

Frist 04.08.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



14.09.2019
14.09.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19020
Retrievere Workingtest
Sydsjælland/Lolland Falster
Dommere: Jan Lorenzen, Jan Laursen, Gert W. Knudsen og Morten Rossau

Frist 19.08.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



15.09.2019
15.09.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19021
Retrievere Workingtest
WT Vinder for Hold
HOLD WT for vinderklasse
Dommere: Jan Lorenzen, Jan Laursen, Gert W. Knudsen og Morten Rossau

Frist 19.08.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



21.09.2019
21.09.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19029
Retrievere Markprøve B
Sydjylland


Frist 26.08.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



22.09.2019
22.09.2019
Dansk Retriever Klub
Flatcoated Raceledelsen
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19022
Retrievere Workingtest
Jylland Flatcoated


Frist 02.09.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



28.09.2019
28.09.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19025
Retrievere Workingtest
Centrum


Frist 02.09.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



29.09.2019
29.09.2019
Dansk Retriever Klub
Golden Raceledelsen
Hvidkærvej 23 A, 1sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-19023
Retrievere Workingtest
Jylland Golden


Frist 29.09.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



29.09.2019
29.09.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
24-19008
Retrievere Vildtsporprøve
Gludsted Plantage
DRK afholder Championatsporprøve I Gludsted Plantage.
6 X 1000m/20t spor.

Prøveleder: Erling Kruse (mobil: 61304110)
Dommere: Søren Krabbe og Henriette Vincents

Frist 01.09.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



13.10.2019
13.10.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
21-19030
Retrievere Markprøve B
Bornholm


Frist 16.09.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



27.10.2019
27.10.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A
5250  Odense Sv
arra2d-r-klub.dk
34-19029
Schweissprøve
Danstrup Hegn
DRK afholder schweissprøve.

8 spor fordelt på: 400m/3t, 400m/20t og 1000m/20t

Prøveleder: Charlotte Thomsen
Mobil 30585423

Dommer kommer senere

Frist 22.09.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



27.10.2019
27.10.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
24-19007
Retrievere Vildtsporprøve
Kronborg Hegn
DRK afholder championatprøve.

4 x 1000m/20t

Prøveleder: Charlotte Thomsen
Mobil 30585423

Dommer kommer senere

Frist 22.09.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



 

Udskriftsvenlig version i PDF