Aktiviteter



Sortering
Udskriftsvenlig version i PDF
Dato Arrangør/Tilmeld.adr Refnr/Type/Sted Dommere Tilmeld.dato
26.10.2019
26.10.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23A, 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19018
Retrievere Markprøve A
Toftegård, Nordjyll
Åben A
Lars Nordenhof, Kaj Falk Andreasen, Walter Mygill

Frist 06.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 10.09.2019
kl. 00:01
26.10.2019
26.10.2019
Dansk Retriever Klub
Anders Hegnet
Skovlundvej 1, Seest
6000  Kolding
post@dansk-retriever-klub.dk
34-19094
Schweissprøve
Danstrup Hegn
Prøveleder Diana Birch
Dommer Charlotte Tangemann Thomsen

Frist 06.10.2019 kl. 21:13
 
27.10.2019
27.10.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
24-19007
Retrievere Vildtsporprøve
Kronborg Hegn Nordsjælland
DRK afholder championatprøve.

4 x 1000m/20t

Prøveleder: Diana Birch
Mail: Halfdan@halfdan.dk

Dommer kommer senere

Frist 22.09.2019 kl. 23:59
 
27.10.2019
27.10.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
34-19029
Schweissprøve
Danstrup Hegn - Nordsjælland
DRK afholder schweissprøve.

8 spor fordelt på: 400m/3t, 400m/20t og 1000m/20t

Prøveleder: Diana Birch
Mail: Halfdan@halfdan.dk

Dommer kommer senere

Frist 22.09.2019 kl. 23:59
 
27.10.2019
27.10.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23A, 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19022
Retrievere Markprøve A
Maltrup, Lolland
Vinder A
Keld Jørgensen, Lars Mertz, Boye Rasmussen, Danny Fraser

Frist 06.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 09.09.2019
kl. 00:01
30.10.2019
30.10.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23A, 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19020
Retrievere Markprøve A
Ravnholt/Lykkesholm (Fyn)
Åben A
Dommere oplyses senere

Frist 06.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 09.09.2019
kl. 00:01
03.11.2019
03.11.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23A, 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19023
Retrievere Markprøve A
Toftegård, Nordjyll
Vinder A
Thomas Plamboeck, Jan Laursen, Marianne Ankjær og Iben Pytlick

Frist 06.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 09.09.2019
kl. 00:01
08.11.2019
08.11.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23A, 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19024
Retrievere Markprøve A
Gjorslev, Sjælland
Åben A
Keld Jørgensen, Susanne Andersen, Luise Rasmussen

Frist 20.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 09.09.2019
09.11.2019
09.11.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19028
Retrievere Markprøve A
Prioskov Gods, Lolland
Susanne Andersen, Boye Rasmussen

Frist 20.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
10.11.2019
10.11.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19029
Retrievere Markprøve A
Maltrup, Lolland
Boye Rasmussen, Marianne Ankjær, Thomas Plamboeck, Iben Pytlich

Frist 20.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
12.11.2019
12.11.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19030
Retrievere Markprøve A
Ravnholt/Lykkesholm, Fyn
Keld Jørgensen, Lars Nordenhof, Gitte Jensen

Frist 20.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
16.11.2019
16.11.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19031
Retrievere Markprøve A
Schackenborg, Sdr. Jylland
Walter Mygill

Frist 20.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
21.11.2019
21.11.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19032
Retrievere Markprøve A
Juellund, Sj
Perøveleder: Pernille Schwartz

Frist 20.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
23.11.2019
23.11.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19033
Retrievere Markprøve A
Gunderslevholm, SJ
Dommere oplyses senere

Frist 27.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
Web tilmelding



23.11.2019
24.11.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19034
Retrievere Markprøve A
ELITEPRØVE, Brahetrolleborg
Jan Lorenzen, Jan Laursen, Miso Sipola(FI), Michael Corr (Ir)

Frist 21.11.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
Web tilmelding



29.11.2019
29.11.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19035
Retrievere Markprøve A
Schackenborg, Sdr. Jylland
Danny Fraser

Frist 27.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
Web tilmelding



29.11.2019
29.11.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19036
Retrievere Markprøve A
Ravnholt/Lykkesholm, Fyn
Thomas Plamboeck og Iben Pytlich

Frist 27.10.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
Web tilmelding



29.11.2019
29.11.2019
Dansk Retriever Klub
Labrador Raceledelsen
Hvidkærvej 23 A, 1.sal
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
20-19025
Retrievere Markprøve A
Egebjerggård
Labrador Åben A for 12 hunde.

Frist 14.11.2019 kl. 23:59
 
Web tilmelding



30.11.2019
30.11.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19037
Retrievere Markprøve A
Vang, Nordjyll.
Walter Mygill, Jan Laursen, Lars Nordenhof + 1

Frist 03.11.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
Web tilmelding



07.12.2019
07.12.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19038
Retrievere Markprøve A
Svenstrup, Sj
Susanne Andersen +

Frist 03.11.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
Web tilmelding



12.12.2019
12.12.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19039
Retrievere Markprøve A
Ørumgård, Østjyll
Boye Rasmussen, Carsten Andersen, Lars Mertz

Frist 10.11.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
Web tilmelding



14.12.2019
14.12.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19040
Retrievere Markprøve A
Espe, Sj.
Dommere under invitation.
Pr.leder: Stig Andersen

Frist 10.11.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
Web tilmelding



16.12.2019
16.12.2019
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A 1. sal
5250  Odense Sv
a-pr@d-r-klub.dk
20-19041
Retrievere Markprøve A
Fyrbjerggaard, Samsø
Dommere under invitation

Frist 10.11.2019 kl. 23:59
 

Yderligere info
Tilmel.åbner : 08.10.2019
kl. 06:00
Web tilmelding



 

Udskriftsvenlig version i PDF