Aktiviteter



Udskriftsvenlig version i PDF
Dato Arrangør/Tilmeld.adr Refnr/Type/Sted Dommere Tilmeld.dato
16.03.2024
16.03.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24002
Retrievere Workingtest
Nordsjælland, Jægerspris
DRK Region Nordsjælland, Jægerspris
WT alle klasser
Dommere: Keld Jørgensen, Kaj Falk, Michael Mou Johannesen og Peter Boye Larsen

Frist 26.02.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



23.03.2024
23.03.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24003
Retrievere Workingtest
Sydjylland,
DRK Region Sydjylland
WT alle klasser

Dommere: Salvatore Zappavigna (I) Miso Sipola (FI) og John Juel Pedersen

Frist 04.03.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



24.03.2024
24.03.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24007
Retrievere Workingtest
IWT udtagelse Fyn
DRK Region Fyn

Afholder WT Open, som udtagelse til IWT

Sted: Kommer senere

Dommere: Salvatore Zappavigna (IT) Miso Sipola n(FI) og John Juel Pedersen

Frist 04.03.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



28.03.2024
28.03.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24004
Retrievere Workingtest
Østjylland, Hadsten
DRK Region Østjylland
Sted. Hadsten
WT alle klasser

Dommere: Kaj Falk Andreasen, Niels Jørn Olesen

Frist 04.03.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



30.03.2024
30.03.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A.
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24005
Retrievere Workingtest
Sydsjælland
DRK Region Sydsjælland
WT alle klasser

Dommere: Michael Høi Worm Jensen, Iben Pytlick

Frist 04.03.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



06.04.2024
06.04.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24023
Retrievere Workingtest
Hønning - Golden - WT
Golden Raceledelsen

Afholder WT for alle klasser

Denne prøve er kun for Golden

Frist 18.03.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



07.04.2024
07.04.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24017
Retrievere Workingtest
Midtjylland - Labrador
Raceledelsen for Labrador
Afholder WT - alle klasser
Denne prøve er KUN for Labrador

Dommere: Marianne Ankjær,Niels Jørn Olesen, Fin Mikkelsen, Jesper Bromerholm og Michael Mou Johannsen

Frist 18.03.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



13.04.2024
13.04.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24006
Retrievere Workingtest
Nordjylland
DRK Region Nordjylland
afholder WT for alle klasser

Prøven vil blive tidsforskudt, da klasserne bliver kørt færdige, før næste klasse

Sted: Kommer senere
Dommere: Peder Riemenschneider, Luise Rasmussen, Poul Erik Hansen og Sanne Vig Jeppesen

Frist 25.03.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



20.04.2024
21.04.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24018
Retrievere Workingtest
Diamond Cup WT Hold
DRK afholder WT for Hold over 2 dage

Diamond Cup på Sjælland

Frist 01.04.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



04.05.2024
04.05.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24008
Retrievere Workingtest
Østjylland
DRK Region Østjylland

afholder WT for alle klasser

Sted: Kommer senere
Dommere: kommer senere

Frist 15.04.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



11.05.2024
11.05.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24009
Retrievere Workingtest
Lolland Falster
DRK Region Lolland Falster
WT alle klasser

Sted: Kommer senere
Dommere: Lars Mouritsen, Pil Olsen, Iben Pytlick, Michael Mou Johannsen og Michael Høj Worm Jensen

Frist 22.04.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



12.05.2024
12.05.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24010
Retrievere Workingtest
Sydjylland
DRK Region Sydjylland
afholder WT alle klasser

Sted: kommer senere
Dommere: Peder Riemenschneider, Birgitte Larsen, Morten Rossau

Frist 22.04.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



19.05.2024
19.05.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24011
Retrievere Workingtest
Nordjylland
DRK Region Nordjylland
afholder WT alle klasser

Sted: kommer senere
Dommere: kommer senere

Frist 29.04.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



26.05.2024
26.05.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24012
Retrievere Workingtest
Midtsjælland
DRK Region Midtsjælland
afholder WT alle klasser
Sted: kommer senere
Dommere: Keld Jørgensen og Marianne Ankjær

Frist 06.05.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



02.06.2024
02.06.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24013
Retrievere Workingtest
Region Centrum
DRK Region Centrum
Afholder WT alle klasser

Sted: kommer senere
Dommere: kommer senere

Frist 13.05.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



09.06.2024
09.06.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24014
Retrievere Workingtest
Sydsjælland
DRK Region Sydsjælland
Afholder WT alle klasser

Sted: kommer senere
Dommere: Birgitte Larsen

Frist 21.05.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



15.06.2024
16.06.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24015
Retrievere Workingtest
Retrievermesterskabet 2024
DRK afholder Retrievermesterskabet 2024

Prøven afholdes over 2 dage.

De bedste hunde fra dag 1´udtages til dag 2´

Frist 27.05.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



30.06.2024
30.06.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24016
Retrievere Workingtest
Bornholm
DRK Region Bornholm
Afholder WT for alle klasser

Sted: kommer senere
Dommere: Walter Mygil

Frist 10.06.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



06.07.2024
06.07.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24019
Retrievere Workingtest
Midtjylland alle klasser
DRK Region Midtjylland afholder WT for alle klasser

Dommere: Kaj Falk Andreasen,

Frist 17.06.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



04.08.2024
04.08.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24020
Retrievere Workingtest
Sydjylland alle klasser
DRK Region Sydjylland afholder
WT for alle klasser

Dommere: Peder Riemenschneider og Birgitte Larsen

Frist 15.07.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



11.08.2024
11.08.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24022
Retrievere Workingtest
UHM Østjylland
DRK Region Østjylland

Afholder Unghundemesterskab 2024

Sted: Rugaard

Dommere: Sanne Vig Jeppesen, Walther Mygil, John Juel Pedersen

Frist 22.07.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



07.09.2024
07.09.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
22-24021
Retrievere Workingtest
Sydsjl og LLF WT IWT udt.
DRK Region Sydsjælland og Lolland Falster
Afholder WT IWT udtagelse

Frist 19.08.2024 kl. 23:59
 
Web tilmelding



 

Udskriftsvenlig version i PDF