Herning
Best in show (Dommer Hanne Laine Jensen) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 2246 | Forget Me Not van Tum-Tum's Vriendjes | Grand basset griffon vendeen | |||
2 | 0332 | Leading Angel's Waltz The Spotlight | Australian shepherd | |||
3 | 1996 | Cabaka's Raw Power | Samojedhund | |||
4 | 2579 | Olympos La Mia Bellissima Piana | Bracco italiano | |||
Bedste baby - Dag 1 (Dommer Tanya Ahlman-Stockmari) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1988 | Cabaka's Be my Power Girl | Samojedhund | |||
2 | 2689 | Lab Eminente's Geisha Blanche Aroma | Labrador retriever | |||
3 | 3490 | FIA | Pekingeser | |||
4 | 2248 | Violet Crumble van Tum-Tum's Vriendjes | Petit basset griffon vendeen | |||
Bedste hvalp - Dag 1 (Dommer Rui Oliveira) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 3608 | Drachmami Beautiful Bounty Babe | Boston terrier | |||
2 | 2023 | Face To Face Of Wolf Point | Siberian husky | |||
3 | 2481 | Royal Desert Ci Lady Bridget | Engelsk pointer | |||
4 | 0004 | Toulouse Rayon du Soleil | Briard | |||
Bedste juniorhandling - Dag 1 (Dommer K. V. Gilliland) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | By | |||
1 | 3947 | |||||
2 | 3928 | |||||
3 | 3948 | |||||
4 | 3941 | |||||
Bedste avlsklasse - Dag 1 (Dommer Marija Kavcic) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1509 | Harrystaff's Yukon | Staffordshire bull terrier | |||
2 | 1609 | Atempo's Kasamia | Ruhåret gravhund | |||
3 | 2339 | Curias You Can Call Me Candy | Dalmatiner | |||
Bedste opdrætsklasse - Dag 1 (Dommer Tino Pehar) | ||||||
Nr. | Kennelnavn | |||||
1 | Cabaka - Samojedhund | |||||
2 | Bazinga - Pharaoh Hound | |||||
3 | Of Trebons Berger Blanc - Hvid schweizisk hyrdehund | |||||
4 | Olympos - Bracco Italiano | |||||
Bedste veteran - Dag 1 (Dommer Hanne Laine Jensen) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0187 | Bubbleton Told You So | Puli, øvrige farver | |||
2 | 1816 | Surtsey's E-Eydis | Islandsk fårehund | |||
3 | 1864 | Piuk Chow Possesses Black Passion | Chow chow | |||
4 | 1281 | Big Lady's Iron Duke | Airedale terrier | |||
Gruppe 1 (Dommer Jan Ebels) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0332 | Leading Angel's Waltz The Spotlight | Australian shepherd | |||
2 | 0024 | Of Trebons Berger Blanc All I want | Hvid schweizisk hyrdehund | |||
3 | 0175 | A'Message Lawrence Spectra | Bouvier des flandres | |||
4 | 0090 | Crowncor Bolt To Rio | Welsh corgi cardigan | |||
Gruppe 2 (Dommer Maritha Östlund-Holmsten) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0854 | Euro Power J-Lo | Grand danois, gul/tigret | |||
2 | 0941 | Napmary's Incredible Dream | Boxer | |||
3 | 0684 | Divine Ones Prince Charming | Dværgschnauzer, sort/sølv | |||
4 | 0762 | Bullgrin's Sparkle | Bullmastiff | |||
Gruppe 3 (Dommer Helge Kvivesen) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1277 | Katherina's Land Wish Me Luck | Airedale terrier | |||
2 | 1318 | Chelines Shakira | Lakeland terrier | |||
3 | 1420 | Marland Ultimate | Skotsk terrier | |||
4 | 1242 | Nordcairn's This Is My Life | Cairn terrier | |||
Gruppe 4 (Dommer Per Iversen) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1690 | Örnbergets Zuper Ztar | Langhåret gravhund | |||
2 | 1593 | Kretzmann's Edgar Degas | Ruhåret gravhund | |||
3 | 1568 | Wervest's Ty | Ruhåret dværg gravhund | |||
4 | 1626 | Sundsdal's I'll Be There | Korthåret dværg gravhund | |||
Gruppe 5 (Dommer Jussi Liimaitainen) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1996 | Cabaka's Raw Power | Samojedhund | |||
2 | 1733 | Cahppes Tjappe | Svensk lapphund | |||
3 | 1797 | Surtsey's S-Skolli | Islandsk fårehund | |||
4 | 1709 | Wild Things Hakuna Matata Hercules | Basenji | |||
Gruppe 6 (Dommer Elena Ruskovaara) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 2246 | Forget Me Not van Tum-Tum's Vriendjes | Grand basset griffon vendeen | |||
2 | 2350 | Nimik Oceane de Blanc | Porcelaine | |||
3 | 2386 | Ridgebow's X'ellent Xola Of Ngumo | Rhodesian ridgeback | |||
4 | 2258 | Around Drama Queen | Petit basset griffon vendeen | |||
Gruppe 7 (Dommer Ann Carlström) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 2579 | Olympos La Mia Bellissima Piana | Bracco italiano | |||
2 | 2496 | Indra Etoile De Passemarais | Breton | |||
3 | 2560 | Caemgen's In A Blink of An Eye | Irsk setter | |||
4 | 2525 | Nordenfjords GDH Zeta | Gammel dansk hønsehund | |||
Gruppe 8 (Dommer Jens Martin Hansen) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 2645 | Sieger's Money Talks | Engelsk springer spaniel | |||
2 | 2612 | Dan-L's Telling Me Dreams | Engelsk cocker spaniel | |||
3 | 2708 | Fullcool Show Me The Light | Labrador retriever | |||
4 | 2879 | Almanza Backseat Driver | Flat coated retriever | |||
Gruppe 9 (Dommer Ineke Zwaartman-Pinster) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 3140 | La Maison de Manon John F. Kennedy | Malteser | |||
2 | 3181 | Glerup's Personal Spotify | Bichon havanais | |||
3 | 3645 | Sirocco Lunatic Toc Tamarine | Chinese crested/powder puff | |||
4 | 3426 | Paws Power Av Lay-la | Chihuahua, korthåret | |||
Gruppe 10 (Dommer Jarmo Vuorinen) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 3916 | Azarin Giselle | Whippet | |||
2 | 3768 | Borscana Sukhoi Flanker | Borzoi | |||
3 | 3813 | Esbeltos I'm Worth The Wait | Afghansk mynde | |||
4 | 3795 | Ina's Fashion Desirable | Greyhound |