Herning
Best in show (Dommer Arne Foss) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1749 | Tiny Fellow's U Got The Look | Pomeranian | |||
2 | 2528 | Galaksi ALL RIGHTS RESERVED | Amerikansk cocker spaniel | |||
3 | 1588 | Katherina's Land Wish Me Luck | Airedale terrier | |||
4 | 2321 | Frosty Snowman | Grand basset griffon vendeen | |||
Bedste baby - Dag 1 (Dommer András Korozs) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1131 | Estellet's Lucca Z | Dværgschnauzer, sort | |||
2 | 0690 | Dragon Tale's Bad influence Pink | Shar pei | |||
3 | 2625 | Double Coat's Carmela Soprano | Chesapeake bay retriever | |||
4 | 0360 | Strandengen's Odine | Welsh corgi cardigan | |||
Bedste hvalp - Dag 1 (Dommer Liz-Beth C Liljeqvist) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1873 | Cabaka's Raw Power | Samojedhund | |||
2 | 2143 | Dalspots Hot Gossip | Dalmatiner | |||
3 | 0409 | Spike-Magic's Daydream Beliver | Welsh corgi pembroke | |||
4 | 1144 | Little Rosebud's Vintersaga | Dværgschnauzer, sort/sølv | |||
Bedste juniorhandling - Dag 1 (Dommer Juha Kares) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | By | |||
1 | 3810 | |||||
2 | 9001 | |||||
3 | 3803 | |||||
4 | 3795 | |||||
Bedste avlsklasse - Dag 1 (Dommer Barbara Müller) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 3597 | Randeros Melquiades | Galgo espanol | |||
2 | 2253 | Flushtimes Hey You Woman | Porcelaine | |||
3 | 0045 | Ove Av Quantos | Schæferhund, stockhåret | |||
4 | 0023 | Grizzly Dream Blaze of Glory | Old english sheepdog | |||
Bedste opdrætsklasse - Dag 1 (Dommer Laurent Pichard) | ||||||
Nr. | Kennelnavn | |||||
1 | Angelic Staff - Staffordshire bull | |||||
2 | Special Effect - Siberian Husky | |||||
3 | Of Trebons Berger Blanc - Hvid schweizisk hyrdehund | |||||
4 | Sieger's - Engelsk springer spaniel | |||||
Bedste veteran - Dag 1 (Dommer Arne Foss) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 2387 | Cora | Ruhåret hønsehund | |||
2 | 1639 | Grandgables Carpaccio In Red | Korthåret dværg gravhund | |||
3 | 0629 | Newetta's Uffe Royal | Newfoundland | |||
4 | 3295 | Medoc Incredible Kundo | Lhasa apso | |||
Gruppe 1 (Dommer Carsten Birk) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0158 | Veshukan Yori | Hvid schweizisk hyrdehund | |||
2 | 0377 | Crowncor Bolt To Rio | Welsh corgi cardigan | |||
3 | 0213 | Joyland's Magic Ambition | Shetland sheepdog | |||
4 | 0050 | Sider Av Quantos | Schæferhund,langstockh. m. underuld | |||
Gruppe 2 (Dommer Jørgen Hindse) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0985 | Ali Honey Dynasty | Bullmastiff | |||
2 | 0904 | Drakyi Khulan | Tibetansk mastiff | |||
3 | 1151 | Chinon's Alice Fris N' Borg | Dværgschnauzer, sort/sølv | |||
4 | 0591 | Nemupalan Bling Smack Chap | Leonberger | |||
Gruppe 3 (Dommer Anne Tove Strande) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1588 | Katherina's Land Wish Me Luck | Airedale terrier | |||
2 | 1376 | Now Look At Me Tecono | Skotsk terrier | |||
3 | 1421 | Goldstaff's Kind Of A Big Deal | Staffordshire bull terrier | |||
4 | 1548 | Notice Big Bang Theory | Bedlington terrier | |||
Gruppe 4 (Dommer Jessie Borregaard Madsen) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1616 | Pediculus Hans Oscar | Ruhåret gravhund | |||
2 | 1671 | Heatwave Jolly Good Show | Langhåret dværg gravhund | |||
3 | 1635 | Ygeia Quite Stunning | Korthåret dværg gravhund | |||
4 | 1654 | Ygeia Adorado | Korthåret miniature gravhund | |||
Gruppe 5 (Dommer Knut Sigurd Wilberg) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1749 | Tiny Fellow's U Got The Look | Pomeranian | |||
2 | 1886 | Cabaka's Show Me A Miracle | Samojedhund | |||
3 | 2097 | Kenjaali Too Glam To Give A Damn | Basenji | |||
4 | 2005 | A & L Of The Island Confetti | Chow chow | |||
Gruppe 6 (Dommer Torbjörn Skaar) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 2321 | Frosty Snowman | Grand basset griffon vendeen | |||
2 | 2152 | Jilloc's Five Star | Dalmatiner | |||
3 | 2324 | Cookie Crunch V. Tum-Tums Vriendjes | Petit basset griffon vendeen | |||
4 | 2354 | RedCorner´s Flutterby Feel Free | Basset hound | |||
Gruppe 7 (Dommer Hanne Laine Jensen) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 2387 | Cora | Ruhåret hønsehund | |||
2 | 2426 | Olympos Il Mio Nuovo Carnevale | Bracco italiano | |||
3 | 2409 | Sandcroft's Izak Golda Of Jari | Stabyhoun | |||
4 | 2515 | Warrior's Song Imperium Star | Weimaraner, korthåret | |||
Gruppe 8 (Dommer Inga Bonnez) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 2528 | Galaksi ALL RIGHTS RESERVED | Amerikansk cocker spaniel | |||
2 | 2589 | Sieger's Money Talks | Engelsk springer spaniel | |||
3 | 2654 | Caci's I'm Just Smashing | Flat coated retriever | |||
4 | 2814 | Touch of Magic Just Wait And See | Golden retriever | |||
Gruppe 9 (Dommer Harto Stockmari) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 3135 | La Maison de Manon John F. Kennedy | Malteser | |||
2 | 3584 | Calamity Jane | Fransk bulldog | |||
3 | 3294 | Snow-Lion's Joni Mitchell | Lhasa apso | |||
4 | 3473 | El'mambee's Cold Play | Pekingeser | |||
Gruppe 10 (Dommer Markku Mähönen) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 3698 | Aziz Qitarah | Saluki | |||
2 | 3739 | Eikica Una Unica | Irsk ulvehund | |||
3 | 3719 | Ischyma Olivia | Borzoi | |||
4 | 3675 | Ina's Fashion Deluxe | Greyhound |