Tilbage

22 sep. 2018

Dansk Kennel Klub

International udstilling

Ballerup

Udstillingen er over 2 år gammel, derfor er ejer information fjernet pga. GDPR
Best in show (Dommer Claudio De Giuliani)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 2459 Galaksi ALL RIGHTS RESERVED Amerikansk cocker spaniel
2 1969 Bubbleton Told You So Puli, øvrige farver
3 1379 Kimwitu's Zolotaya Basenji
4 3352 Chic Choix Parti Celebris Lhasa apso
Bedste baby - Dag 1 (Dommer Birgit Seloy)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 1413 Ai-We-Sed-So Our Black Diamond Shiba
2 1242 Kokoro Go West Sciroiarashi Akita
3 0747 Blå Skuggans Another Victory Bedlington terrier
4 0839 Wehlast Bull's Echo Echo Cho Bull terrier
Bedste baby - Dag 2 (Dommer Tamás Jakkel)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 3347 Chic Choix Black Panther Lhasa apso
2 3365 Store Linde's Magdelaine Fransk bulldog
3 1900 Bound-to-Bounce Blue-Blooded Bearded collie
4 1962 Bubbleton Double Bubble Trouble Puli, øvrige farver
Bedste hvalp - Dag 1 (Dommer Christine Rossier)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 1339 Cabaka's Raw Power Samojedhund
2 1436 Cebali 's Sweet Alabama American akita
3 1138 Tiny Fellow`s Absolutely Marvellous Pomeranian
4 0758 Danwelsh Electric Star Wars Welsh terrier
Bedste hvalp - Dag 2 (Dommer Ann Ingram)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 3009 Zuma's Joyrider Mops
2 1838 Belrosa Always On My Mind Collie
3 2623 Charmarq's Watch Me Now Engelsk springer spaniel
4 1823 Augusteas Bono Hvid schweizisk hyrdehund
Bedste juniorhandling - Dag 1 (Dommer Tenna Bihlet Dahl)
Nr. Kat. Navn By
1 1735  
2 1738  
3 1725  
4 1739  
Bedste juniorhandling - Dag 2 (Dommer Nada Nikolic)
Nr. Kat. Navn By
1 3417  
2 3418  
3 3412  
4 3415  
Bedste avlsklasse - Dag 1 (Dommer Leif Ragnar Hjorth)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 0406 Harthin's Que Sera Sera Berner sennenhund
2 1720 Magic Colour Cyber Babe Whippet
Bedste avlsklasse - Dag 2 (Dommer Birte Scheel)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 2244 Flushtimes Hey You Woman Porcelaine
2 2353 Gold Line's Global Dark Horse Beagle
3 2847 Just Staffmania Dark Passion Petit brabancon
Bedste opdrætsklasse - Dag 1 (Dommer Kresten Scheel)
Nr. Kennelnavn
1 Special Effect - Siberian Husky
2 Eikica - Irsk Ulvehund
3 Costalot Dreams - Pomeranian
4 Magic Colour - Whippet
Bedste opdrætsklasse - Dag 2 (Dommer Matti Tuominen)
Nr. Kennelnavn
1 Of Trebons Berger Blanc - Hvid schw
2 Zuma's - Mops
3 Nimik - Porcelaine
4 Wervests - Ruhåret dværg gravhund
Bedste veteran - Dag 1 (Dommer Claudio De Giuliani)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 1379 Kimwitu's Zolotaya Basenji
2 1354 Cabaka's Miss Jodie of Mick Jagger Samojedhund
3 0525 Newetta's Uffe Royal Newfoundland
4 1461 Vaskurs Obelix Qiwison Pharaoh hound
Bedste veteran - Dag 2 (Dommer Claudio De Giuliani)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 1969 Bubbleton Told You So Puli, øvrige farver
2 2913 Frihedshåbs Chester Bichon havanais
3 2261 Hazinas 5th Abuya Rhodesian ridgeback
4 2017 Leading Angel's Gondola Courtship Australian shepherd
Gruppe 1 (Dommer Leif Ragnar Hjorth)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 1969 Bubbleton Told You So Puli, øvrige farver
2 1991 D'Azumoon Fatal Attraction Australian shepherd
3 1980 Angeyja's Babiche Pyrenæisk hyrdehund
4 2053 Qazy Av Quantos Schæferhund, stockhåret
Gruppe 2 (Dommer Paula Rekiranta)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 0555 Mierla's Robbie W Affenpinscher
2 0629 Napoleon Kontaktas Sort russisk terrier
3 0213 Ali Honey Dynasty Bullmastiff
4 0119 Crafts Masters Horus Dværgschnauzer, sort
Gruppe 3 (Dommer Lillian Lleton)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 0688 Foxtan's Cut Like A Diamond Fox terrier,ruhåret
2 0822 Angelic Staff Sunbeam Bobbie Staffordshire bull terrier
3 0751 Skyewalker's Player Skye terrier
4 0906 Ding-A-Ling Good Speed West highland white terrier
Gruppe 4 (Dommer Munthe Bium)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 2172 Opalina's Des Moines Langhåret gravhund
2 2211 Kretzmann's Edgar Degas Ruhåret gravhund
3 2133 Sundsdal's Dancing In The Dark Korthåret dværg gravhund
4 2194 Sweetax Zsa Zsa Zupernova Ruhåret dværg gravhund
Gruppe 5 (Dommer Leif-Herman Wilberg)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 1379 Kimwitu's Zolotaya Basenji
2 1450 Senseo The World Is Not Enough American akita
3 1345 Cabaka's Danger Zone Samojedhund
4 1461 Vaskurs Obelix Qiwison Pharaoh hound
Gruppe 6 (Dommer Lenka Frncova)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 2306 Sweet Courage Apollo Beagle
2 2390 Gucci Gloomy Clown Basset hound
3 2411 Skvå Luxury Item Dalmatiner
4 2369 Macon de Vellemont Basset fauve de bretagne
Gruppe 7 (Dommer Knud V. Jensen)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 1485 Analog Ci Lord Arthur Engelsk pointer
2 1562 Nattaset True Welcome Engelsk setter
3 1512 Borregaards Amazing Luie Kleiner münsterländer
4 1583 Cora Ruhåret hønsehund
Gruppe 8 (Dommer Jessie Borregaard Madsen)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 2459 Galaksi ALL RIGHTS RESERVED Amerikansk cocker spaniel
2 2483 Poole's Ide Here I Am- This is Me.. Irish water spaniel
3 2626 Art-Wave's Cash In Hand Engelsk springer spaniel
4 2512 Starworkers You Keep Surprising Me Flat coated retriever
Gruppe 9 (Dommer Svante Frisk)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 3352 Chic Choix Parti Celebris Lhasa apso
2 3185 Bonvivants Starfighter Pudel,toy
3 2817 Manticorns Enrico Griffon bruxellois
4 3142 Kaltekhan Big Boss Tibetansk spaniel
Gruppe 10 (Dommer Orietta Zilli)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 1627 Eikica Una Unica Irsk ulvehund
2 1633 Pramya Call To Fame Afghansk mynde
3 1713 Redcomet Pursuit Of Perfection Whippet
4 1658 Yalameh Radija Tahmina Saluki
Utviklet av: