Bornholm
Best in show (Dommer Markku Kipinä) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0071 | Cseri-Suba's Csöre | Puli, hvid | |||
2 | 0564 | Merrymac Edition Of Gold | Irsk terrier | |||
3 | 1310 | Galaksi ALL RIGHTS RESERVED | Amerikansk cocker spaniel | |||
4 | 1047 | Maple Bay Basil Instinct | Blodhund | |||
Bedste baby - Dag 1 (Dommer Hans Almgren) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1565 | Chic Choix Black Panther | Lhasa apso | |||
2 | 0924 | Hjelme Can't Stop The Feeling! | Chow chow | |||
3 | 0826 | Kokoro West Go Shiroiarashi | Akita | |||
4 | 1819 | Akhoej Comin' Back For More | Whippet | |||
Bedste hvalp - Dag 1 (Dommer Hans van den Berg) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0956 | Cabaka's Raw Power | Samojedhund | |||
2 | 0038 | Augusteas Bono | Hvid schweizisk hyrdehund | |||
3 | 1319 | Retzina's Heart Wont Forget | Engelsk cocker spaniel | |||
4 | 1688 | Kaisy vom Cotonfeeling | Coton de tulear | |||
Bedste juniorhandling - Dag 1 (Dommer Michael Laub) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | By | |||
1 | 1926 | |||||
2 | 1919 | |||||
3 | 1925 | |||||
4 | 1921 | |||||
Bedste avlsklasse - Dag 1 (Dommer Ozan Belkis) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1085 | Flushtimes Hey You Woman | Porcelaine | |||
2 | 0842 | Surtsey's E-Eydis | Islandsk fårehund | |||
3 | 1848 | Magic Colour Cyber Babe | Whippet | |||
Bedste opdrætsklasse - Dag 1 (Dommer Anthony Kelly) | ||||||
Nr. | Kennelnavn | |||||
1 | Angelic Staff - Staffordshire bull | |||||
2 | Av Quantos - Schæferhund,stockhåret | |||||
3 | Coton CPH's - Coton de tulear | |||||
4 | Nimik - Porcelaine | |||||
Bedste veteran - Dag 1 (Dommer Markku Kipinä) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0985 | Pal-Of-Mine Bubblicious | Siberian husky | |||
2 | 0552 | Finnsky Nefertiti | Skye terrier | |||
3 | 0151 | Yeza av Quantos | Schæferhund, stockhåret | |||
4 | 0835 | Geislandi Bessi | Islandsk fårehund | |||
Gruppe 1 (Dommer Jørgen Hindse) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0071 | Cseri-Suba's Csöre | Puli, hvid | |||
2 | 0150 | Kiiraa Av Quantos | Schæferhund, stockhåret | |||
3 | 0122 | Eagermind Remember The Best | Australian shepherd | |||
4 | 0101 | Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me | Bearded collie | |||
Gruppe 2 (Dommer Monika Blaha) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0426 | Brooklynbear Ambassador | Newfoundland | |||
2 | 0241 | Steadwyn Reccon Me | Dværgschnauzer, peber/salt | |||
3 | 0470 | Bullystyle's Lasting Love | Engelsk bulldog | |||
4 | 0166 | Proud Danish I'm Return of the Jedi | Dobermann | |||
Gruppe 3 (Dommer Hanne Laine Jensen) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0564 | Merrymac Edition Of Gold | Irsk terrier | |||
2 | 0606 | Angelic Staff Sunshine Reggae | Staffordshire bull terrier | |||
3 | 0660 | Nanasilk Me Myself And I | Australian silky terrier | |||
4 | 0543 | Cragsmoor Good Fellow | Skye terrier | |||
Gruppe 4 (Dommer Kresten Scheel) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0744 | Sundsdal's Forrest Gump | Korthåret dværg gravhund | |||
2 | 0728 | Sørils GF-Olly | Langhåret gravhund | |||
3 | 0722 | Opalina's Jason Statham | Langhåret dværg gravhund | |||
4 | 0747 | Sundsdal's Tinker Bell | Korthåret miniature gravhund | |||
Gruppe 5 (Dommer Torbjörn Skaar) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 0932 | Piuk Chow Pirates Boy Of Phantasy | Chow chow | |||
2 | 0961 | Cabaka's Danger Zone | Samojedhund | |||
3 | 0845 | Kenjaali In It To Win It | Basenji | |||
4 | 0813 | Paraiso de Viamonte | Podengo portugues,korthåret dværg | |||
Gruppe 6 (Dommer Karl-Erik Johansson) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1047 | Maple Bay Basil Instinct | Blodhund | |||
2 | 1033 | CloseToYou | Basset hound | |||
3 | 1045 | Whistlewood's Creme De La Creme | Basset fauve de bretagne | |||
4 | 1038 | Around Ultra Powerful | Petit basset griffon vendeen | |||
Gruppe 7 (Dommer Luís M. C. Catalan) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1121 | Falkereden's Hr. Railton | Spinone | |||
2 | 1129 | Dubliner Alejandro | Irsk setter | |||
3 | 1170 | Capriel From Magnificos Kingdom | Bracco italiano | |||
4 | 1168 | Cora | Ruhåret hønsehund | |||
Gruppe 8 (Dommer Ramuné Kazlauskaite) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1310 | Galaksi ALL RIGHTS RESERVED | Amerikansk cocker spaniel | |||
2 | 1217 | Sunny Delight's Say It Out Loud | Golden retriever | |||
3 | 1295 | Aquagruaz Nueva Esperanza | Spansk vandhund | |||
4 | 1279 | Starworkers You Keep Surprising Me | Flat coated retriever | |||
Gruppe 9 (Dommer Hassi Assenmacher-Feyel) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1423 | Ahlehoff's Up to Date | Mops | |||
2 | 1570 | Askja Jinkatude | Lhasa apso | |||
3 | 1638 | Cachas Claudia | Pudel, mellem, brun/hvid/sort | |||
4 | 1465 | West Lund Forever In T' Heart Happy | Boston terrier | |||
Gruppe 10 (Dommer Hans Almgren) | ||||||
Nr. | Kat. | Navn | Race | Ejer | ||
1 | 1899 | Celestian I Want It All | Afghansk mynde | |||
2 | 1857 | Vaya Con Dios Dances With Wolfs | Greyhound | |||
3 | 1843 | Oscarberg Get Yo Groove On | Whippet | |||
4 | 1891 | Jonsabik Djaal Lhilal | Saluki |