Tilbage

12 maj 2018

Dansk Kennel Klub

International udstilling

Roskilde

Udstillingen er over 2 år gammel, derfor er ejer information fjernet pga. GDPR
Best in show (Dommer Stefan Sinko)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 3344 Qirmizi Rivendelle Saluki
2 0710 Ali Honey Dynasty Bullmastiff
3 1232 Rottrivers Unplugged Fox terrier,glathåret
4 2513 Imperie's Hilton Hilfiger Lagotto romagnolo
Bedste baby - Dag 1 (Dommer Hans van den Berg)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 0700 TEAM-AHLEHOFFs Seal the Deal Bullmastiff
2 1494 Cabaka's I`m Not The Only One Samojedhund
3 0428 Prima-Sennen's Eliza of Duchess Berner sennenhund
Bedste hvalp - Dag 1 (Dommer Jos Dekker)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 0801 Jutlander's All Rise Grand danois, gul/tigret
2 1498 Cabaka's Show Me A Miracle Samojedhund
3 0375 Heavenly Revenges Picking Up Pieces Australian shepherd
4 0225 Ace White Alexia Hvid schweizisk hyrdehund
Bedste juniorhandling - Dag 1 (Dommer Naja Julie Baaring)
Nr. Kat. Navn By
1 3419  
2 3413  
3 3426  
4 3414  
Bedste avlsklasse - Dag 1 (Dommer Helge Werner Hagen)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 0499 Harthin's Que Sera Sera Berner sennenhund
2 0827 The King and I Prince Arthur Grand danois, gul/tigret
3 0049 Grizzly Dream Blaze of Glory Old english sheepdog
4 2015 Gold Line's Global Dark Horse Beagle
Bedste opdrætsklasse - Dag 1 (Dommer Gitte Finnich Pedersen)
Nr. Kennelnavn
1 Of Trebons Berger Blanc - Hvid schw
2 Angelic Staff - Staffordshire bull
3 Magic Colour - Whippet
4 Grizzly Dream - OES
Bedste veteran - Dag 1 (Dommer Stefan Sinko)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 0642 Newetta's Uffe Royal Newfoundland
2 2698 Stings Velour In Black To Matrix Lhasa apso
3 0011 Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me Bearded collie
4 2151 Acko Kleiner münsterländer
Gruppe 1 (Dommer Rob Douma)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 0008 Heather Mist Hakuna Matata Bearded collie
2 0380 Northbay Kraftbrewd At Xsell Australian shepherd
3 0193 Kiss'n Hug Fantazija Collie
4 0351 Fanica Dejlige Ynno Dorthea Schapendoes
Gruppe 2 (Dommer Birgitte Schjøth)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 0710 Ali Honey Dynasty Bullmastiff
2 0645 Newf-Bear's Beloved Brandy Newfoundland
3 0823 Blaaholms Romance Grand danois, gul/tigret
4 0725 Epic Elliot v. Tani Kazari Affenpinscher
Gruppe 3 (Dommer Tanya Ahlman-Stockmari)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 1232 Rottrivers Unplugged Fox terrier,glathåret
2 1326 Farmarens Master Plan Norwich terrier
3 1180 Vehnäpellon Ihka Aito Irish softcoated wheaten terrier
4 1206 Danwelsh Diamonds Pink Star Welsh terrier
Gruppe 4 (Dommer Michael Allerup Nielsen)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 1393 Opalina's Des Moines Langhåret gravhund
2 1352 Bellomis No Problem Ruhåret gravhund
3 1378 Kung Karls Ralph Lauren Langhåret dværg gravhund
4 1420 Sundsdal's Forrest Gump Korthåret dværg gravhund
Gruppe 5 (Dommer Henrik Søeborg)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 1500 Polar Mist Kick Up The Party Samojedhund
2 1749 Cyrenensis Bahira Aquila Cirneco Dell' Etna
3 1536 Special Effect Queen Amidala Siberian husky
4 1797 Amaliasweetgirl Zlote Gwiazdy Szko Kleinspitz, brun/sort
Gruppe 6 (Dommer Colette Muldoon)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 1991 Gold Line's Green Jazz Singer Beagle
2 1958 Midleton's Daphne Dream Spotnik Dalmatiner
3 1913 Taglines Double The Fun With Soletr Petit basset griffon vendeen
4 2054 Ni'Akoya Kougar Catch Rhodesian ridgeback
Gruppe 7 (Dommer Leni Finne)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 2160 Kaiser Korthåret hønsehund
2 2199 Cosmo Tysk langhår
3 2138 Inspirations II Vino Fantastico Bracco italiano
4 2103 Hot Sensation's Shine Like The Sun Irsk setter
Gruppe 8 (Dommer Astrid Lundava)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 2513 Imperie's Hilton Hilfiger Lagotto romagnolo
2 2285 Truly Yours American Beauty Queen Amerikansk cocker spaniel
3 2470 Unistars Feinschmecker Cao de agua portugues
4 2215 Sieger's Money Talks Engelsk springer spaniel
Gruppe 9 (Dommer Erwin Manders)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 2599 Solnes Poison Poppy Pudel,toy
2 3115 Aplause For Diamella Whitemantr Bichon frise
3 2704 La Maison de Manon John F. Kennedy Malteser
4 2936 Veralice Angel-Oh Shih tzu
Gruppe 10 (Dommer Anette Edlander)
Nr. Kat. Navn Race Ejer
1 3344 Qirmizi Rivendelle Saluki
2 3315 Imidiwan Amajar Azawakh
3 3305 Siprex Oline Whippet
4 3372 Cormacs Tariq Irsk ulvehund
Utviklet av: