Dansk Kennel Klub - Herning

Dato:02.11.2014
Race: Rhodesian Ridgeback
Dommer: Colette Muldoon

Udskriv siden

Katalognr Regnr. Navn Køn Ejer jf. kataloget RESULTAT  
2488 DK13992/2013 Bitte-Nus Laini Kito H Vibeke Østergaard Hansen, Christian Espeløv Hansen VG.JK  
2489 SE35851/2013 Billinge Gårds Jakhi ya Gilgamesh H rickard frej Exc.JK Plac.2  
2490 SE48526/2013 Kadamo Fire And Ice H Petra Johansson VG.JK Plac.4  
2491 DK14219/2014 Hawkinsara Caesar-Chengetu H Karin Hessel Madsen Exc.JK Plac.3  
2492 PKR 17609 Homer Pregowce z Jasienia H Renata Sienkiewicz Exc.JK Plac.1 CK  
2493 DK01457/2013 Lewanika Inkosi H Annette Hansen, Nicolas Hansen Exc.MK Plac.2  
2494 SE20833/2013 Stenänga Izidor Ai'Fumo H Rebecca Johansson Exc.MK Plac.1 CK  
2495 DK06026/2013 Safero Abasi H Pia Rasmussen Exc.ÅK Plac.2 CK 4.BHK R.CERT  
2496 DK09429/2012 Hazinas 6th Fulani Ajabu By U H Annette Haugaard-Rosenfeldt, Peter Haugaard-Rosenfeldt Exc.ÅK Plac.1 CK 3.BHK CERT  
2497 SE53853/2012 Of Afrikka Spring Valley Rudyard Ki H Margareta Lantz Exc.CHK Plac.2 CK 2.BHK R.CACIB  
2498 DK09144/2010 Hazinas 5th Abuya H Anne Julie K. Lorentzen Exc.CHK Plac.4 CK  
2499 LOSH 1104784 Villagedogs Kamakana H Dorothy McGoldrick Exc.CHK Plac.3 CK  
2500 N16834/08 Kangelani´s Impressive Ino Byascot H Alexander Lund Exc.CHK Plac.1 CK 1.BHK CACIB BIR  
2501 DK03393/2012 Kinyemi At Inkiru Valley's Izaan H Nada Nikolic, Caroline Larsen, Helle Cornelius-Knudsen Exc.CHK  
2502 07632/2006 Tusani Cool Bakari H Netti Gorosch & Poul H. Jensen Exc.VTK Plac.1 CK BIK  
2503 08190/2004 M'gongo Tasu A'mwisho H Ane Marie V. Vilhelmsen Exc.VTK Plac.2 CK  
2504 DK19010/2013 Paerdecroon Empress Embrace T Lene Tornkjær VG.JK Plac.2  
2505 DK19196/2013 Mankoya's Jolly Jazzi T Anne Julie K. Lorentzen, Heidi Nielsen Exc.JK Plac.1 CK 2.BTK R.CERT  
2506 SE17741/2013 Billinge Gårds Ifertayo Ya Obelix T helena färlevik VG.MK  
2507 SE32963/2013 Waytogo Milos Belizie T Emmelie Stenman Exc.MK Plac.2 CK  
2508 DK01463/2013 Lewanika Idanayi T Helle Lauridsen Exc.MK Plac.4  
2509 DK03803/2013 Akizuri Titi Bizi T Mads Roed Rasmussen Exc.MK Plac.1 CK  
2510 DK15153/2013 Zindika My Lucky Star Cheyenne T T Caroline Larsen Exc.MK Plac.3  
2512 SE20834/2013 Stenänga Inez Ai'Fumo T Margareta Lantz, Malin Lantz Exc.MK  
2513 SE23588/2011 A'likabeauty's Etana of Caspian T Gisela Lindberg VG.ÅK  
2514 DK09432/2012 Hazinas 6th Fanikia By U T Grith Sandst Poulsen, Ole Klinkby Exc.ÅK Plac.4 CK  
2515 SE12945/2012 Vackra Vilda Cha-Cha-Cha T Cornelia L Exc.ÅK Plac.1 CK 4.BTK  
2516 SE37644/2012 Billinge Gårds Hasijna Fifth Ave T helena färlevik Exc.ÅK  
2517 DK09434/2012 Hazinas 6th Fidela By U T Lena Carlsson Exc.ÅK  
2518 DK01778/2013 Safero A'inja T Ane Marie V. Vilhelmsen Exc.ÅK Plac.2 CK  
2519 DK01743/2012 Kuzonga's Holly Cikma T Jo-Ann Nielsen Exc.ÅK  
2520 SE10024/2013 Empress Zoe By Luanda T Marianne Möllstam, Tina Gavling Exc.CHK  
2521 DK11667/2011 Bitte-Nus Kifani Zari T Vibeke Poulsen Exc.ÅK  
2522 SE45240/2012 Emoyeni's Dot Tinotenda T Ninni Stener Exc.ÅK Plac.3 CK  
2523 PKR 15463 A By B Unique Resh Zone T Renata Sienkiewicz Exc.CHK Plac.1 CK 1.BTK CERT CACIB BIM  
2524 DK14526/2009 Rex Ventors Talulah K T Nada Nikolic, Caroline Larsen Exc.CHK Plac.3  
2525 DK17413/2012 Red Hot Line Flaming Star Sevilla T Nada Nikolic Exc.CHK Plac.2 CK 3.BTK R.CACIB  
2527 SE45241/2012 Emoyeni's Dot Titiyo T Susan Falk, Johanna Falk Exc.CHK Plac.4  
2528 02276/2006 M'gongo Surú Basobi T Mads Roed Rasmussen, Rikke Sehested Rasmussen Exc.VTK Plac.2  
2529 17274/2004 Springvalley's Athena Olympia T Nada Nikolic, Helene Cortsen Exc.VTK Plac.1