Dansk Kennel Klub - Roskilde

Dato:11.05.2014
Race: Rhodesian Ridgeback
Dommer: Liliane De Ridder-Onghena

Udskriv siden

Katalognr Regnr. Navn Køn Ejer jf. kataloget RESULTAT  
1679 DK13992/2013 Bitte-Nus Laini Kito H Vibeke Østergaard Hansen, Christian Espeløv Hansen VG.JK Plac.2  
1680 SE48526/2013 Kadamo Fire And Ice H Petra Johansson Exc.JK Plac.1  
1681 UKU 0142632 Red Hot Line Kilimanjaro King Tambo H Hill Gabriele Exc.MK Plac.1  
1682 NO47289/12 Ridgedogs Fantastic Snert By Titus H Hanna Niemi Exc.ÅK Plac.1 CK R.CERT  
1683 DK09429/2012 Hazinas 6th Fulani Ajabu By U H Annette Haugaard-Rosenfeldt, Peter Haugaard-Rosenfeldt Exc.ÅK Plac.2  
1684 SE21152/2012 Kadamo Rob Roy H Tomas Lindgren VG.ÅK Plac.4  
1685 DK03393/2012 Kinyemi At Inkiru Valley's Izaan H Nada Nikolic, Caroline Larsen, Helle Cornelius-Knudsen VG.ÅK  
1687 NO49429/12 Shavano's Noble Maximus H Elisa Hallbäck Exc.ÅK Plac.3  
1688 07632/2006 Tusani Cool Bakari H Netti Gorosch & Poul H. Jensen Exc.CHK Plac.3 CK 3.BHK  
1689 VDH 09/1096525 Chadari Chiremba Balancing Rock H Carsten Schlüter Exc.CHK  
1690 SE64196/2010 Brisamar Meville H Anita Moberg Exc.CHK Plac.1 CK 1.BHK CERT CACIB BIM  
1691 DK20456/2008 Linnemann Bantu H Knut Nielsen, Nadine Nielsen Exc.CHK  
1692 SE53853/2012 Of Afrikka Spring Valley Rudyard Ki H Margareta Lantz Exc.CHK Plac.4 CK 4.BHK  
1693 DK09144/2010 Hazinas 5th Abuya H Anne Julie K. Lorentzen Exc.CHK Plac.2 CK 2.BHK R.CACIB  
1694 DK15153/2013 Zindika My Lucky Star Cheyenne T T Caroline Larsen Exc.JK Plac.1 CK  
1695 DK03803/2013 Akizuri Titi Bizi T Mads Roed Rasmussen Exc.JK Plac.2  
1697 DK13996/2013 Bitte-Nus Laini Penya T Heidi Brüggebusch, Flemming Brüggebusch VG.JK Plac.4  
1698 DK13994/2013 Bitte-Nus Laini Zalika T Mia Gustafsson G.JK  
1699 SE17741/2013 Billinge Gårds Ifertayo Ya Obelix T helena färlevik VG.JK Plac.3  
1701 SE37644/2012 Billinge Gårds Hasijna Fifth Ave T helena färlevik Exc.MK CK  
1702 S46679/2009 Akeba A. Hunters Magmabona T Karin Frostemo Exc.ÅK Plac.2 CK 2.BTK R.CERT R.CACIB  
1703 DK02931/2012 Bikita's Legacy Anaya T Susanne Bech-Hansen Exc.ÅK  
1704 SE25235/2012 African Hunter's Amazing Catwoman T Monica Andersson Exc.ÅK  
1705 DK03400/2012 Kinyemi At Inkiru Valley's Indiya T Helle Cornelius-Knudsen, Flemming Ørnø VG.ÅK  
1706 DK09432/2012 Hazinas 6th Fanikia By U T Grith Sandst Poulsen, Ole Klinkby Exc.ÅK Plac.3 CK  
1707 SE37500/2011 Billinge Gårds Fauziya Ya Caran T helena färlevik Exc.CHK Plac.4  
1708 SE12945/2012 Vackra Vilda Cha-Cha-Cha T Cornelia Lundblad Olsson VG.ÅK  
1709 SE30764/2011 Ghali Excellent Misty T Eva N VG.ÅK  
1710 DK11667/2011 Bitte-Nus Kifani Zari T Vibeke Poulsen VG.ÅK  
1711 SE10024/2013 Empress Zoe By Luanda T Marianne Möllstam, Tina Gavling Exc.ÅK Plac.1 CK 1.BTK CERT CACIB BIR  
1712 DK17413/2012 Red Hot Line Flaming Star Sevilla T Nada Nikolic Exc.ÅK Plac.4 CK  
1713 DK09434/2012 Hazinas 6th Fidela By U T Lena Carlsson VG.ÅK  
1714 DK20453/2008 Linnemann Bikita T Susanne Bech-Hansen Exc.CHK Plac.1 CK 3.BTK  
1715 FI47272/11 Vastakarva Klara Af Minos T Kaisa Kosonen Exc.CHK Plac.2 CK 4.BTK  
1716 DK14526/2009 Rex Ventors Talulah K T Nada Nikolic, Caroline Larsen Exc.CHK Plac.3 CK  
1717 02276/2006 M'gongo Surú Basobi T Mads Roed Rasmussen, Rikke Sehested Rasmussen Exc.VTK Plac.2 CK  
1718 17274/2004 Springvalley's Athena Olympia T Nada Nikolic, Helene Cortsen Exc.VTK Plac.1 CK BIK