Dansk Kennel Klub - Roskilde

Dato:10.05.2014
Race: Rhodesian Ridgeback
Dommer: Jurate Butkiene

Udskriv siden

Katalognr Regnr. Navn Køn Ejer jf. kataloget RESULTAT  
1717 SE48526/2013 Kadamo Fire And Ice H Petra Johansson Exc.JK Plac.2 CK  
1718 NO38218/13 Shavano's One And Only Barrak H Hanne Neergaard Exc.JK Plac.1 CK  
1719 DK13989/2013 Bitte-Nus Laini Badu H Hoda Youssef Ahmed El-Sharnouby, Hans Søndergaard Nielsen VG.JK Plac.3  
1720 NO47289/12 Ridgedogs Fantastic Snert By Titus H Hanna Niemi Exc.ÅK Plac.3 CK  
1721 NO49429/12 Shavano's Noble Maximus H Elisa Hallbäck Exc.ÅK Plac.2 CK R.CERT  
1723 DK09429/2012 Hazinas 6th Fulani Ajabu By U H Annette Haugaard-Rosenfeldt, Peter Haugaard-Rosenfeldt Exc.ÅK Plac.1 CK 3.BHK CERT  
1724 SE21152/2012 Kadamo Rob Roy H Tomas Lindgren VG.ÅK Plac.4  
1725 07632/2006 Tusani Cool Bakari H Netti Gorosch & Poul H. Jensen Exc.CHK Plac.3 CK 4.BHK  
1726 SE64196/2010 Brisamar Meville H Anita Moberg Exc.CHK Plac.4 CK  
1727 DK20456/2008 Linnemann Bantu H Knut Nielsen, Nadine Nielsen Exc.CHK  
1728 VDH 09/1096525 Chadari Chiremba Balancing Rock H Carsten Schlüter Exc.CHK  
1729 SE53853/2012 Of Afrikka Spring Valley Rudyard Ki H Margareta Lantz Exc.CHK Plac.2 CK 2.BHK R.CACIB  
1730 DK09144/2010 Hazinas 5th Abuya H Anne Julie K. Lorentzen Exc.CHK Plac.1 CK 1.BHK CACIB BIR  
1732 SE17741/2013 Billinge Gårds Ifertayo Ya Obelix T helena färlevik Exc.JK Plac.3  
1733 DK03803/2013 Akizuri Titi Bizi T Mads Roed Rasmussen Exc.JK Plac.4  
1734 DK13996/2013 Bitte-Nus Laini Penya T Heidi Brüggebusch, Flemming Brüggebusch VG.JK  
1735 NO38220/13 Shavano's One And Only Winnie T Hege Dufseth Exc.JK Plac.1 CK  
1736 DK15153/2013 Zindika My Lucky Star Cheyenne T T Caroline Larsen Exc.JK Plac.2 CK  
1738 SE37644/2012 Billinge Gårds Hasijna Fifth Ave T helena färlevik Exc.MK Plac.1 CK  
1739 DK09434/2012 Hazinas 6th Fidela By U T Lena Carlsson Exc.ÅK  
1740 SE12945/2012 Vackra Vilda Cha-Cha-Cha T Cornelia Lundblad Olsson Exc.ÅK  
1741 SE30764/2011 Ghali Excellent Misty T Eva Nordström Linnér Exc.ÅK  
1742 DK17413/2012 Red Hot Line Flaming Star Sevilla T Nada Nikolic Exc.ÅK Plac.3 CK  
1744 DK11667/2011 Bitte-Nus Kifani Zari T Vibeke Poulsen VG.ÅK  
1745 SE10024/2013 Empress Zoe By Luanda T Marianne Möllstam, Tina Gavling Exc.ÅK Plac.2 CK 4.BTK R.CERT  
1746 S46679/2009 Akeba A. Hunters Magmabona T Karin Frostemo Exc.ÅK Plac.4 CK  
1747 SE37500/2011 Billinge Gårds Fauziya Ya Caran T helena färlevik Exc.ÅK Plac.1 CK 3.BTK CERT  
1748 DK02931/2012 Bikita's Legacy Anaya T Susanne Bech-Hansen Exc.ÅK  
1749 SE25235/2012 African Hunter's Amazing Catwoman T Monica Andersson Exc.ÅK CK  
1750 DK20453/2008 Linnemann Bikita T Susanne Bech-Hansen Exc.CHK Plac.2 CK 2.BTK R.CACIB  
1751 DK15402/2007 Hazinas 4th Tafika T Anne Julie K. Lorentzen Exc.CHK Plac.1 CK 1.BTK CACIB BIM  
1752 FI47272/11 Vastakarva Klara Af Minos T Kaisa Kosonen Exc.CHK Plac.4  
1753 DK14526/2009 Rex Ventors Talulah K T Nada Nikolic, Caroline Larsen Exc.CHK Plac.3 CK  
1754 02276/2006 M'gongo Surú Basobi T Mads Roed Rasmussen, Rikke Sehested Rasmussen Exc.VTK Plac.2 CK  
1755 17274/2004 Springvalley's Athena Olympia T Nada Nikolic, Helene Cortsen Exc.VTK Plac.1 CK BIK