Dansk Kennel Klub Kreds 6 - Aarhus

Dato:23.08.2014
Race: Berner Sennenhund
Dommer: Jørgen Hindse

Udskriv siden

Katalognr Regnr. Navn Køn Ejer jf. kataloget RESULTAT  
0532 SE12772/2017 Mason Van't Pachthof H Bente Skorstengaard Exc.JK Plac.1 CK  
0533 DK19175/2012 J.S. Precious Victor H Helle Sørensen VG.MK Plac.3  
0534 DK00466/2013 Tjofselinas Z Derio H Mona Bundgaard Jensen, Finn Katberg Exc.MK Plac.1 CK  
0535 DK15544/2012 Lady Xiera's Mister Maverick H Susanne S. Jonas Exc.MK Plac.2  
0536 DK19449/2011 Kannehill's Arthur H Tina Nielsen Exc.ÅK  
0537 DK07555/2012 Aslaug's Pingo Pang-Go Cuda H Heidi Dahl Jensen, Mads Dahl Jensen Exc.ÅK  
0538 DK06874/2010 Duevang's Vitus H Magdalena Lindegren Exc.ÅK  
0539 DK16013/2012 Ur It V.D. Buut Vrij Hoeve H Bodil Raskmark Exc.ÅK Plac.3 CK  
0540 DK12828/2010 Kjær's Rocky Raccoon H Anne Mette Fiirgaard VG.ÅK  
0541 DK03574/2011 Baloka's Candyman H Pia Lassen Jørgensen, Niels Jørgensen VG.ÅK  
0542 DK00715/2012 Berner-Emmas Grand Gismo H Karin Nielsen, Ditte Cathrine Nielsen, Asbjørn Kaad Exc.ÅK Plac.1 CK 4.BHK CERT  
0543 DK18107/2008 Vollenweider's Bosco H Laila Rasmussen Exc.ÅK Plac.4  
0544 DK08843/2009 Maroussia Otzo King of Forest H Finn Katberg, Mona Bundgaard Jensen Exc.ÅK Plac.2 CK R.CERT  
0545 DK07810/2009 Sennetta's Columbo H Nicole Hecksher Olsen Exc.CHK Plac.1 CK 1.BHK BIR  
0546 LSVK BS0991/12 Algrand Berni Vashington H Andrina Tunaityte Exc.CHK  
0547 DK13075/2010 Harthin's Magic Mojo H Peter Uno Andersen Exc.CHK Plac.3 CK 3.BHK  
0548 DK21357/2009 Amazing Tiklo's Asterix H Michael Adamsson Exc.CHK Plac.2 CK 2.BHK  
0550 DK01985/2012 Berner-Emmas Happy Hour Humle H Karin Nielsen Exc.CHK Plac.4 CK  
0551 10198/2005 Hansennen's Pilatus H Jason Moore Exc.VTK Plac.1 CK  
0553 DK15010/2013 Amanda T Henriette Duus Gregersen Disq.JK  
0554 DK11213/2013 Bernerdalens Lakka T Inge Bibby Exc.JK Plac.1 CK  
0555 DK18264/2013 Kwanita Jasmine T Ulla Nielsby VG.JK Plac.3  
0556 DK16948/2013 Lady Xiera's Nicoline T Ulla Poulsen Exc.JK Plac.2  
0557 DK01513/2013 Bernerhøjen's Alanis T Else-Marie Kolding-Jacobsen Exc.MK Plac.3  
0560 DK15552/2012 Lady Xiera's Maggie Mayflower T Pia Skaarup Larsen Exc.MK Plac.2  
0562 DK15550/2012 Lady Xiera's Moneypenny T Pia Skaarup Larsen Exc.MK Plac.1 CK 4.BTK R.CERT  
0563 DK17154/2009 Banehaven's Fillis Filua T Mai-Britt Juhl Exc.ÅK  
0566 DK21496/2010 Guldlund's Snow Angel T Joan Damgaard-Iversen, Jesper Damgaard-Iversen Exc.ÅK  
0568 DK01197/2012 Banehaven's Ganni Dressed For Life T Mai-Britt Juhl Exc.ÅK Plac.2 CK  
0569 DK10869/2012 Kristianslyst 's Becca T Charlotte Tams Skanborg Exc.ÅK  
0570 DK17042/2008 Berner-Emmas Berta T Lotte Eggert Kiiel, Karin Nielsen, Robin Nielsen Exc.ÅK Plac.1 CK 2.BTK CERT  
0571 DK18141/2010 Lady Xiera's Icolina T Susanne Thorsen, Louise Thorsen Exc.ÅK Plac.4  
0572 DK16827/2008 Hansennen's Whoopie T Lotte Fisker VG.ÅK  
0573 DK09877/2011 Lady Xiera's Josephine Day T Pia Skaarup Larsen Exc.ÅK Plac.3  
0574 DK12201/2011 Harthin's Nobody Like Nathalie T Anne Harthin Andersen, Peter Uno Andersen, Maria Harthin Andersen Exc.CHK Plac.1 CK 1.BTK BIM  
0575 14062/2005 Soffi T Karin Nielsen, Erik Nielsen Exc.VTK Plac.2 CK  
0576 18146/2004 Hansennen's Omega T Per Randløv Petersen, Susanne Randløv Petersen Exc.VTK Plac.3  
0577 15044/2006 Pa-Di Sinclair's Babette T Helle Sinclair, Hans Peter Sinclair Exc.VTK Plac.1 CK 3.BTK BIK