Dansk Kennel Klub Kreds 5 - Hedensted

Dato:17.05.2014
Race: Labrador Retriever
Dommer: Iuza Beradze

Udskriv siden

Katalognr Regnr. Navn Køn Ejer jf. kataloget RESULTAT  
1556 DK04567/2013 Mochipappa's Bobby Mcferrin H Cecilie Bohn Reflsund Hamming, Marie Bohn Hamming Exc.JK Plac.1 CK 3.BHK R.CERT  
1557 DK08118/2013 Lysgaard's D'Artagnan H Malene Have VG.JK Plac.2  
1558 DK11756/2013 Chokolabs Yellow Cimba H Torben Udengaard VG.JK Plac.4  
1559 DK04023/2013 Labrander Quieto H Jane Nørgaard Knudsen VG.JK Plac.3  
1561 DK22345/2008 Caradog Paul Newman H Nina Winter Phillips Exc.ÅK Plac.1 CK 1.BHK BIR  
1562 DK08657/2010 Lab-X-Streams You Only Live Twice H Hanne Jensen Exc.ÅK  
1563 DK02669/2012 Isefjordens Warth H Jannie Bertram Olsen Exc.ÅK Plac.4  
1564 DK07666/2012 Skelbækken's Pollux H Dorthe Hyttel Exc.ÅK  
1565 DK18914/2011 Charmaine's Moonwalker H Marlene Juul-Henriksen Exc.ÅK Plac.3  
1566 DK07519/2011 Labrander Loke H Arne Brander, Helen Brander Exc.ÅK  
1567 DK08771/2011 Musmann Costa Caspian H Birthe Vajland Ravn Exc.ÅK Plac.2 CK 4.BHK  
1568 DK11152/2013 Robust Brown Zermatt H Susanne Hemmingsen Exc.BK Plac.3  
1569 DK10956/2009 Exquisito's Hasta La Vista H Allan Holm Jakobsen Exc.BK Plac.1 CK 2.BHK CERT  
1570 DK01402/2012 Lab Treasure's Oh What A New Year H Line Olsen, Martin Jørgensen Exc.BK Plac.4  
1571 DK16179/2010 Beefighter's Harry Potter H Klaus Jensen, Gitte Roed Exc.BK Plac.2 CK  
1572 DK02503/2007 Lab Lodur's Tristan H Karsten Andersen, Mette Ljungstrøm Exc.CHK Plac.1 CK  
1573 02728/2004 Stromness's Hackman H Jan Ravn, Birthe Vajland Ravn Exc.VTK Plac.1  
1575 DK04570/2013 Mochipappa's Björk T Anja Harreby Exc.JK Plac.3  
1576 DK03901/2013 Lawaetz Labradors Artemis T Katrine Lawaetz VG.JK  
1577 DK11799/2013 Mallaig Danish Super Diva T Gunvor Hjort Exc.JK Plac.2  
1578 DK19242/2012 Jollygold Midnight Joker T Helle Holm Madsen Exc.JK Plac.4  
1579 DK11018/2013 BoZinku Zoya T Kurt Bonnez Exc.JK Plac.1 CK  
1580 DK12634/2012 Caradog North Carolina T Nina Winter Phillips Exc.MK Plac.2  
1581 DK15817/2012 Taslas Texas Yellow Rose T Klaus Jensen, Gitte Roed VG.MK Plac.3  
1582 DK15964/2012 Lab Kenholm Isolde T Birthe Nielsen, Ole Nielsen Exc.MK Plac.1 CK  
1584 DK08023/2012 Exquisito's Irresistible T Teresa Fernandez Exc.BK Plac.2  
1585 DK01648/2010 Posters High Fashion T Kurt Bonnez Exc.ÅK  
1586 DK04178/2012 Labrander Nixi T Arne Brander, Helen Brander Exc.ÅK  
1587 DK08025/2012 Exquisito's Inolvidable T Teresa Fernandez Exc.ÅK Plac.2 CK 4.BTK  
1588 DK08787/2007 Brown Hunt's Trailblazer T Anita Bendix Jensen Exc.ÅK Plac.4  
1589 DK15942/2009 Jubilant Simply The Best T Jeanne W.E. Hust Exc.ÅK Plac.3  
1590 DK06673/2009 Fjóla T Maria Hansen Exc.ÅK Plac.1 CK 1.BTK CERT BIM  
1591 DK02587/2011 Nordvangs C Dr. Quin T Ole Nielsen, Birthe Nielsen Exc.ÅK  
1592 DK08766/2011 Musmann Chilli Cherri T Bengt Rommelhoff Exc.BK Plac.3  
1593 DK08309/2012 Musmann Drea Duchess T Grethe Andersen Exc.BK Plac.1 CK 2.BTK R.CERT  
1594 07593/2005 Faksemose's S. Frida T Maria Hansen Exc.VTK Plac.2  
1595 09623/2004 Brown Hunt's Pathfinder T Anita Bendix Jensen Exc.VTK Plac.1 CK 3.BTK BIK