Prøveresultater

Udskriftsvenlig version i PDF
Dato Arrangør/Tilmeld.adr Refnr/Type/Sted Dommere Resultater
14.07.2024
14.07.2024
Danmarks Jægerforbund
Mødested: Lammefjordens Jagtforening
Østre Vej 20
4532  Gislinge
hund@lfjagt.dk
108-24003
D J's Apporteringsprøve
GISLINGE
Mødetid kl. 9.00
PL: Nikoline Zora Andersen, tlf. 93 87 42 87
Max. 25 hunde
Ejer og fører skal være medlem af DJ


Katalog
Resultater
14.07.2024
14.07.2024
Danmarks Jægerforbund
Mødested: Lammefjordens Jagtforening
Østre Vej 20
4532  Gislinge
hund@lfjagt.dk
57-24002
D J's Udvidet Apporteringsprøve
GISLINGE
Mødetid kl. 9.00
PL. Nikoline Zora Andersen, tlf. 93 87 42 87
Max 25 hunde på prøven
Ejer og fører skal være medlem af DJ


Katalog
Resultater
14.07.2024
14.07.2024
Sydkystens Hundeskole
Paul Lysholdt Rasmussen
Vibevej 1
4720  Præstø
pl@lysh.dk
17-24154
Rally Lydighed
Bårse Stadion, 4720 Præstø
Dobbeltprøve,begge med max på 25.
Tidlig: dommer Paul Lysholdt
Sen: dommer Paul Lysholdt


Katalog
Resultater
14.07.2024
14.07.2024
Engelsk Setter Klub I Danmark
Allan Nissen
Povlskrovej 27, Uge Mark
6360  Tinglev
allan-nissen@outlook.com
08-24023
S J D Apporteringsprøve
Kirkestillinge Jagtforening
Apporteringsprøve samt pokaldyst
Mødested: Bildsøvej 211, Slagelse
Mødetid: Kl. 10.00
Prøveleder: Klaus Olesen


Katalog
Resultater
14.07.2024
20.07.2024
Ribe Hundevenner
Hans Peter Dinesen
Farup Grønnevej 4
6760  Ribe
15-24025
Agility
Jutlandia Cup
Arlette Pusch, Tyskland
Tobias Sjöberg, Sverige
Sibylle Vogt, Tyskland
Rene Blank, Tyskland
Esa Muotka, Finland
Thomas Juréhn, Sverige
Nina Hansen, Norge


Resultater
14.07.2024
14.07.2024
Schæferhundeklubben For Danmark
Helen Kragh
Vejlbyvej 51
7000  Fredericia
landsformandshk@gmail.com
80-24103
Brugshundeprøve
Kreds 54, Brønderslev



Resultater
16.07.2024
16.07.2024
Dansk Kennel Klub
-

14-24189
Eksteriørbedømmelse
Gistrup



Resultater
16.07.2024
16.07.2024
Beagle Klubben
Ole Sørensen
Petershvilevej 8, Annisse
3200  Helsinge
olso@beagleclub.dk
10-24059
Lydighed
Reersø Camping
Dommer:Susanne Jervin

Prøven starter kl 15.


Katalog
Resultater
18.07.2024
19.07.2024
Newfoundlandklubben I Danmark

 
vandudvalg@newfclub.dk
75-24002
Vandprøve (new Foundland)
Gold Cup
VPS, VPÅ, VPE og Biathlon (ekstreriør-delen foregår d. 19.07.2024)


Resultater
19.07.2024
19.07.2024
Dansk Kennel Klub DKK Ringsted
Dansk Kennel Klub DKK Ringsted
Ejlstrupvej 121
4100  Ringsted
joal@dkk.dk
18-24024
Heelwork To Music
DKK Ringsted - Store ring
Johanna Allanach
Anja Christiansen
Mfl.
Kun klasse HTM/FS klasse 1-3
Tæller med til DM 2024.


Resultater
20.07.2024
20.07.2024
Newfoundlandklubben I Danmark

 
vandudvalg@newfclub.dk
75-24003
Vandprøve (new Foundland)
Gold Cup
Vandprøve i forbindelse med Gold Cup


Resultater
20.07.2024
20.07.2024
Spaniel Klubben
Spaniel Klubben Sydsjælland
Bo Andersen

 
boand@spaniels.dk
03-24003
Spaniel Klubbens Dressurprøve
Vigvej 76B, 4840 Nr. Alslev
Bjarne Toftesgaard


Resultater
20.07.2024
20.07.2024
Spaniel Klubben
Bo Andersen

 
boand@spaniels.dk
63-24003
Spaniel Klubbens Land/Vand Prøve
Vigvej 76B, 4840 Nr. Alslev
Henrik Jessen


Resultater
20.07.2024
20.07.2024
Spaniel Klubben
Bo Andersen

 
boand@spaniels.dk
68-24003
Spaniel Klubbens Apporteringsprøve
Vigvej 76B, 4840 Nr. Alslev
Henrik Jessen


Resultater
20.07.2024
20.07.2024
Spaniel Klubben
Bo Andersen

 
boand@spaniels.dk
09-24002
Spanielklubbens Slæb Og Apportering
Vigvej 76B, 4840 Nr. Alslev
Henrik Jessen


Resultater
20.07.2024
20.07.2024
Dansk Münsterländer Klub
Mødested: Bognæs,
Bognæsvej 33,
4000  Roskilde
info@hp-hundefoder.dk
45-24005
Jagtegnethedstest
ROSKILDE
JET1

Bemærk: Kun adgang for deltagere fra Sverige
Prøvestart: 09.00
PL: John Hilmer Hansen, tlf. 26201707


Katalog
Resultater
20.07.2024
20.07.2024
Dansk Münsterländer Klub
Mødested: Bognæs,
Bognæsvej 33,
4000  Roskilde
info@hp-hundefoder.dk
45-24006
Jagtegnethedstest
ROSKILDE
JET2

Bemærk: Kun adgang for deltagere fra Sverige
Prøvestart: 09.00
PL: John Hilmer Hansen, tlf. 26201707


Katalog
Resultater
20.07.2024
20.07.2024
Dansk Polarhunde Klub
DPHK/Hundestedet
Kongeåvej 4
6600  Vejen
hundestedet@outlook.com
96-24057
Nose Work
Hundestedet, 6600 Vejen
Prøven er kun for NW1.
Dommere: Domini & Tina.
Der er 25 pladser. Deltagere findes via lodtrækning. Det er kun muligt at tilmelde 1 hund pr. deltager.
Bemærk at der kører tog ved siden af prøvestedet. Meget lydfølsomme hunde kan reagere herpå.


Katalog
Resultater
20.07.2024
20.07.2024
Dansk Retriever Klub
Dansk Retriever Klub
Hvidkærvej 23 A,
5250  Odense Sv
arra@d-r-klub.dk
111-24059
D R K Prøver
Midtsjælland
DRK Region Midtsjælland
Afholder Debutant test
Start. kl. 09.00


Resultater
20.07.2024
20.07.2024
Hundene på bjerggaarden
Hundene På Bjerggaarden
Neel Ane Smed
Stigbrovej 3, Himlingøje
4652  Hårlev
neel@bjerg-gaarden.dk
17-24055
Rally Lydighed
4652 Hårlev
Dommer: Neel Smed
Dobbelt prøver begynder og øvet


Resultater
 

Udskriftsvenlig version i PDF