Tilbage Udskriv siden
         

 
Dansk/Svensk gårdhund
Antal tilmeldte hunde i officielle klasser: 87
Antal bedømte hunde i racen: 98
Dommer: Elina Tan-Hietalahti, Finland
 
Bedst i racen - BIR
KITENGA ONLY ONE OSHEILA Katalognr.: 16099
Ejere: Marika & Robert Lindelöf SE-28292 Västra Torup Sverige
Opdrætter: Marika & Robert Lindelöf Sverige
 

Hanhund

Junior klasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 16058 Jensenklanen Frey Jette Jensen 3000 Helsingør DANMARK
2 Excellent 16060 Moustgaard Foxtrot's Fister Gitte Moustgaard, Torben Moustgaard 4681 Herfølge DANMARK
3 Excellent 16064 Stolta Ebbas Eiktyrner of Sweden erika Karlsson SE-54590 Töreboda Sverige
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 16059 Kitenga Only One Ollie Gabriela Marsh SE-26070 Ljungbyhed Sverige
  Very good 16061 Tahoe Skovsø's Bøg Annette Larsen, Sonja Larsen 4200 Slagelse DANMARK
  Good 16062 Zkrubbe's Noble Navigator Katja Strøh 4100 Ringsted DANMARK
  Good 16063 Stolta Ebbas Einride of Sweden Cynthia Heyman US-84106 Salt Lake City USA
 
Mellemklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 16066 Kitenga Mystify Matrix Marika & Robert Lindelöf SE-28292 Västra Torup Sverige
2 Very good 16065 Luna-Lith's Frisko Fra Ledet Susanne Jensen 4390 Vipperød DANMARK
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Very good 16067 Javika's Jack Jaguar Stumperumpe Lisette Fenja Larsen 4600 Køge DANMARK
 
Åbenklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 16069 Kitenga I am Ixion Anna Persson SE-28136 HÄSSLEHOLM Sverige
2 Excellent 16080 Stolta Ebbas Cernunnos Af Mac Cee erika karlsson SE-54590 Töreboda Sverige
3 Excellent 16073 Aridgeocrat's Miro Kristine og Jan Henrik Nylund N-4085 Hundvåg, Stavanger NORGE
4 Excellent 16070 Haritzas Tuffe Nuffe kenneth lyren SE-23599 vellinge Sverige
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 16072 Mads Gitte Moustgaard, Torben Moustgaard 4681 Herfølge DANMARK
  Excellent 16079 Easy Jump's Tjalle Linda Ahlman SE - 237 91 Bjärred Sverige
  Very good 16075 Falkenbergs Tjalfe Tjalfe D. Anden Helene Anne Ellingsen N-4322 Sandnes NORGE
  Very good 16077 Aridgeocrat's Strix Kristian Horvei Johansen N-2006 Løvenstad NORGE
  Good 16068 Ilsø Danske Lenni Fra Sundet Kimmo Kojo & Maria Rouste-Kojo FI 33500 Tampere Finland
  Good 16078 Zkrubbe's Fang Peder Thuesen 7400 Herning DANMARK
  Cannot be judged 16076 Haritzas Tarzan Helene Anne Ellingsen N-4322 sandnes NORGE
  16071 Riddarens Petrousky Marie Landberg SE-31294 Laholm Sverige
  16074 Surtsey's Per Pebernød Berit Smaaland No-2685 Garmo NORGE
 
Championklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 16046 Nydningen's Ditlev Sussanne Jensen 4390 Vipperød DANMARK
2 Excellent 16053 Gonzo's Markus Jens Aage Christensen, Lilian Christensen 8660 Skanderborg DANMARK
3 Excellent 16054 Ellebækgårdens Oberst Hachel Sascha Helsengren Hansen 4990 Sakskøbing DANMARK
4 Excellent 16057 Adens Praktiska Petter Pilot Lars Adeheimer S 211 28 Malmö Sverige
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 16049 Nydningen's Dannemann Lisbeth Bering 3500 Værløse DANMARK
  Excellent 16055 Moustgaard Bobo Hans Chr. Jørgensen 2680 Solrød Strand DANMARK
  Very good 16047 Baloo Gitte Møller 4330 Hvalsø DANMARK
  Very good 16048 Adens Mullige Malte Mandelkubb Kenneth Lyrén SE-23599 vellinge Sverige
  Very good 16050 My Bonnie Nok Engang Godt Nok Camilla Rohmann 4100 Ringsted DANMARK
  Very good 16051 Nydningen's Dirck Kimi Jørgensen 4390 Vipperød DANMARK
  Very good 16056 Nydningen's Dante Bjørg Henriksen No-2020 Skedsmokorset NORGE
  Good 16052 Moonix A-Meriadoc Brandybuk av Lene Anette Kristiansen N-9022 Krokelvdalen NORGE
 
Veteranklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 16082 My Bonnie Indyana Jones Marianne Schlüter 4750 Lundby DANMARK
2 Excellent 16084 Agerhønen's Mattæus Toffifee Else & Jens Gaardsdal Mortensen 8240 Risskov DANMARK
3 Very good 16081 Haritzas Hugo Kenneth Lyren SE-23599 vellinge Sverige
4 Very good 16083 Agerhønen's Artos Partos Piratos Therese Godefroy 2500 Valby DANMARK
 

Tæve

Juniorklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 16099 Kitenga Only One Osheila Marika & Robert Lindelöf SE-28292 Västra Torup Sverige
2 Excellent 16100 Nydningen's Irma Pige Jørn Jakobsen 3600 Frederikssund DANMARK
3 Excellent 16105 Moustgaard Fiesta Helle Priess 4100 Ringsted DANMARK
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Good 16102 Muttington's Geforce Gemma Katja Aaberg Andersen 3660 Stenløse DANMARK
  Good 16103 Lille-Lo's Charming Zeta Camilla & Charlotte B. Karlsen N-2006 Løvenstad NORGE
  Good 16106 Zkrubbe's Night Illusion Linda Kristiansen 4173 Fjenneslev DANMARK
  16101 Muttington's Loading Lexie Julie Samalsson 4000 Roskilde DANMARK
  16104 Amanda's Gøyale Gunda Inger Asmundsen NO 1890 Rakkestad NORGE
 
Mellemklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 16107 My Bonnie Forsøde Fine Freja Marianne Schlüter 4750 Lundby DANMARK
2 Excellent 16110 Enden's Runa Dagnydatter Asmundsen Inger N 1890 Rakkestad NORGE
3 Very good 16109 Nydningen's Grevinde Danner Sissel Øyås No-7224 Mellus NORGE
4 Very good 16108 My Bonnie Filippa Femme Fatal Lisbeth Rasmussen 4250 Fuglebjerg DANMARK
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Very good 16111 Falkenberg's Tjalfe Tinka Erika Karlsson SE-54590 Töreboda Sverige
  Good 16112 Little Denmark's Mount Silverheels Helene Riisgaard Pedersen 3650 Oelstykke DANMARK
 
Åbenklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 16132 Leonberget,z Strass Från Höjdgruvan Lena Johansson SE-975 96 Luleå Sverige
2 Excellent 16114 Kitenga I am Isabella Marika & Robert Lindelöf SE-28292 Västra Torup Sverige
3 Excellent 16130 Viktoria Sascha Helsengren Hansen 4990 Sakskøbing DANMARK
4 Excellent 16113 Aridgeocrat"s Gledessprederen Greta Tatiana Haugland NO-6770 Nordfjordeid NORGE
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 16122 Enden's Møyfrid Bjarkadatter Helene Anne Ellingsen N-4322 Sandnes NORGE
  Excellent 16126 Abelia Lisbeth Rasmussen 4250 Fuglebjerg DANMARK
  Very good 16115 Frida Anette Nordskogen No-1880 Eidsberg NORGE
  Very good 16116 My Bonnie Æblemoster Else Julie Samalsson 4000 Roskilde DANMARK
  Very good 16118 Nydningen's Frk Jørgensen Ingrid Jørgensen, Stig Jørgensen 4390 Vipperød DANMARK
  Very good 16120 Moustgaard Alfa Gitte Moustgaard, Torben Moustgaard 4681 Herfølge DANMARK
  Very good 16123 Aridgeocrat´s Fantastiske Frk. Kaia Helene Anne Ellingsen N-4322 Sandnes NORGE
  Very good 16124 Tahoe Skovsø's Pallas Athene Annette Larsen 4200 Slagelse DANMARK
  Very good 16128 Misse's Daisy Den Lyksaliggjorte Zandra Helsengren Lintrup, Anders Primdahl 2665 Vallensbæk Strand DANMARK
  Very good 16131 Lille-Lo's Beautiful Alba Lone Næss N-1472 Fjellhamar NORGE
  Very good 16133 Zkrubbe's Elektra Linda Kristiansen 4173 Fjenneslev DANMARK
  Very good 16134 Haritzas Skorpan Pia Linell/Göran Cajhagen SE-23391 Svedala Sverige
  Very good 16135 Haritzas Zolo Pia Linell/Göran Cajhagen SE-23391 Svedala Sverige
  Good 16119 Moustgaard Delta Dee Dee Gitte Moustgaard, Torben Moustgaard 4681 Herfølge DANMARK
  Good 16125 Zkrubbe's Tasja Birgitte Meiling Andrup 2800 Kgs. Lyngby DANMARK
  Good 16127 Vognmannen's Lilo Camilla & Charlotte B. Karlsen N-2006 Løvenstad NORGE
  16117 Riddarens Vågade Vega Marie Landberg SE-312 94 Laholm Sverige
  16121 Aridgeocrat's Tjorven Helene Anne Ellingsen N-4322 Sandnes NORGE
  16129 Misse's Agnes Jensen Marianne Jensen 3630 Jægerspris DANMARK
 
Championklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 16092 Nydningen's Bianca Uden Bernhard Gitte Møller 4330 Hvalsø DANMARK
2 Excellent 16097 Enden's Dagny Hjertedatter Bjørg Henriksen NO-2020 Skedsmokorset NORGE
3 Excellent 16093 My Bonnie Bikini Badenymffe Marianne Schlüter 4750 Lundby DANMARK
4 Excellent 16098 My Bonnie Billie Bellrose Katarina Andersen 4350 Ugerløse DANMARK
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 16095 Tahoe Skovsø's Kiowa Annette Larsen 4200 Slagelse DANMARK
  Good 16094 Majmika's Dharma Darling Solveig Medom Lauritsen 4970 Rødby DANMARK
  Good 16096 Enden's Bjarka Hjertedatter Bjørg Henriksen NO-2020 Skedsmokorset NORGE
 
Veteranklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 16139 Haritzas Isadora Pia Linell/Göran Cajhagen SE-23391 Svedala Sverige
2 Excellent 16136 My Bonnie Invita Solveig Medom Lauritsen 4970 Rødby DANMARK
3 Very good 16138 Javika's Prinsesse Madeleine H.R.Pedersen,5409 Akes Dr 3650 Ølstykke DANMARK
4 Very good 16137 Gonzo's Freja Lilian & Jens Aage Christensen 8660 Skanderborg DANMARK
 
© Copyright Dansk Kennel Klub. Det er ikke tilladt at kopiere data fra denne hjemmeside, til andre hjemmesider.