Tilbage Udskriv siden
         

 
Australsk cattle dog
Antal tilmeldte hunde i officielle klasser: 55
Antal bedømte hunde i racen: 55
Dommer: Wayne M. Burton, Australien
 
Bedst i racen - BIR
HEELERSRIDGE EMUBLU KING Katalognr.: 02042
Ejere: Zuzana Behne DE-51570 Windeck Tyskland
Opdrætter: jarvis AUSTRALIEN
 

Hanhund

Junior klasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Very good 02045 Heelersridge Firetrail Baron Zuzana Behne DE-51570 Windeck Tyskland
2 Very good 02044 Worrigal Hero Hellfire Marianne Dolmatoff fi 14500 Iittala Finland
3 Very good 02043 Windwarrior's The Different Drummer Laura Baryte LT-15140 Vilnius LITAUEN
 
Mellemklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 02047 Flintstone Turrella Red Tattoo Outb Jutta Weckmueller DE-37242 Bad Sooden-Allendorf Tyskland
2 Excellent 02048 Willacarras Cevin Costner Kvaløyseter Heidi Jorid N-8980 Vega NORGE
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Good 02046 Ayers Danish Blue Dargo Tina Themstrup 4990 Sakskøbing DANMARK
 
Åbenklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 02054 Tallawong Snow Drift Zuzana Behne DE-51570 Windeck Tyskland
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 02050 Genuine Venture In Time Milena Neff D 64743 Beerfelden Tyskland
  Excellent 02052 Buddy Ghilardi Elisabetta IT-24022 Alzano Lombardo (bg) Italien
  Excellent 02053 Queblue Aussie Icon Francesco Bianchi IT-00062 Bracciano (RM) Italien
  Very good 02049 Wild Desert Dingo's Gunsmoke Blue M Jutta Weckmueller DE-37242 Bad Sooden-Allendorf Tyskland
  Good 02051 Archi Jørn Hansen, Annette Kray 2680 Solrød Strand DANMARK
 
Championklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 02042 Heelersridge Emublu King Zuzana Behne DE-51570 Windeck Tyskland
2 Excellent 02039 Red-Alert's Blue Genius Ulla Hemmings SE-52011 Vegby Sverige
3 Excellent 02040 Kurpas's Promise Land Anna Friberg & Cheryl Kurpas SE 260 51 Ekeby Sverige
4 Excellent 02037 Cattlefarm's Soul Brother Marianne Dolmatoff FI 14500 Iittala Finland
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 02034 Ayers Carat Blue Cob Anna Hagberg SE-18692 Vallentuna Sverige
  Excellent 02035 Ayers Cannon Red Captor Towa Lindberg SE-69791 Pålsboda Sverige
  Excellent 02036 Willacarras Blue Aramut Janne Gregersen N-2016 Frogner NORGE
  Excellent 02038 Wallaby Ned Kelly Anja Kröner DE-86609 Donauwörth Tyskland
  Excellent 02041 Drywood's I'm A Chippewa Döll Sabine DE-97453 Forst Tyskland
 
Veteranklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 02055 Cattlefarm's Blue Hattah Anne og Timo Ahola FI-35100 Orivesi Finland
 

Tæve

Juniorklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 02069 Va Bene Limited Edition Zuzana Behne DE-51570 Windeck Tyskland
2 Excellent 02063 Worrigal Hero Haylee Vuokko Kemppi FI-28190 Pori Finland
3 Excellent 02066 Clearidge Red Min Fire Sabine Döll DE-97453 Forst Tyskland
4 Excellent 02068 Bijou King's Acd Cottage W.H.J.G. Scheepers NL-6842 An Arnhem HOLLAND
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 02067 Isabelle Kyogle Klopping M & E de Roode BE-2470 Retie Belgien
  Very good 02065 Banana Bender Southern Crown Milena Neff DE 64743 Beerfelden Tyskland
  Good 02062 Matong Dazzling Daisy P.A. Roomenburg NL-2223sw Katwijk aan de Rijn HOLLAND
  02064 Bushbug´s Europèa Susanne Blomqvist SE-692 72 Kumla Sverige
 
Mellemklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 02070 Willacarras Catherine Zeta-Jones Linda Thrygg N-3442 Hyggen NORGE
2 Very good 02071 Bangles From The Elmiramaplesugar´s Kerstin Hoffmann DE-56761 Masburg Tyskland
3 Very good 02072 Frosted Fame Blue Tattoo Outback Ma Karin Sänger DE-26817 Rhaudermoor Tyskland
 
Åbenklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 02085 Amy Grethe Hersbøll 6280 Højer DANMARK
2 Excellent 02086 Va Bene Dreamtime Zuzana Behne DE-51570 Windeck Tyskland
3 Excellent 02081 Ilyana Kyogle Klopping M BE-2470 Retie Belgien
4 Excellent 02084 Hot Chili's Fancy-Free Claesen Jos BE-3520 Zonhoven Belgien
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 02074 Fly Blue Angel of Rum Jungle A. Bikker NL-5403 WJ Uden HOLLAND
  Excellent 02075 Turrella Red Mae West Jutta Weckmueller DE-37242 Bad Sooden-Allendorf Tyskland
  Excellent 02078 Drovers Run Sweet Tess Jim R. Jensen 4295 Stenlille DANMARK
  Excellent 02082 Concheta J. Fischer NL-3075 ZA Rotterdam HOLLAND
  Excellent 02083 Eternity Red Tara Outback Maverick Jutta Weckmueller DE-37242 Bad Sooden-Allendorf Tyskland
  Very good 02076 Danbar's River of Dreams Anja Kröner DE-86609 Donauwörth Tyskland
  Very good 02077 Aisia Line Dolling, Kenneth Ramsøe Enevoldsen 3390 Hundested DANMARK
  Very good 02079 Sweet Azur's Babe Elisabeth Tramm 4171 Glumsø DANMARK
  Very good 02080 Ayla King's Acd Cottage Milena Neff D 64743/Beerfelden Tyskland
  Good 02073 Grylers Blue Istara Tina Themstrup 4990 Sakskøbing DANMARK
 
Championklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 02056 Meryheather Blue Amy Linda & Geir Thrygg N-3442 Hyggen NORGE
2 Excellent 02060 Turrella Blue Laces Sabine Döll DE-97453 Forst Tyskland
3 Excellent 02061 Worrigal Eager Elisah Leena Uskali-Leskinen FI-27230 Lappi Finland
4 Excellent 02059 Cattlefarm's Femme Fatale Janne Madetoja FI-01650 Vantaa Finland
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Very good 02058 Jumpin Joker's Fine Josephine Anja Kröner DE-86609 Donauwörth Tyskland
  02057 Fortescue Blue Cidabro Susanne Christoffersen 5210 Odense Nv DANMARK
 
Veteranklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 02087 Red-Alert's Bellona Ulla Hemmings SE-52011 Vegby Sverige
2 Excellent 02088 Cattlefarm's Blue Hannah Anne og Timo Ahola Fi-35100 Orivesi Finland
 
© Copyright Dansk Kennel Klub. Det er ikke tilladt at kopiere data fra denne hjemmeside, til andre hjemmesider.