Tilbage Udskriv siden
         

 
Fransk bulldog
Antal tilmeldte hunde i officielle klasser: 252
Antal bedømte hunde i racen: 252
Dommer: Kari Järvinen, Finland
Claudio De Giuliani, Italien: Fransk Bulldog, Tæver
 
Bedst i racen - BIR
DASHIN DOM IMPRESSAARIO Katalognr.: 11858
Ejere: B.Klinov RU-198099 St. Petersborg RUSLAND
Opdrætter: E.D.Chirkst RUSLAND
 

Hanhund

Junior klasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 11877 Bullconnexion Hector Sara Thorndahl 4100 Ringsted DANMARK
2 Excellent 11902 Frael Valderrama Francisco Cabrera-Alemán ES - 35212 La Garita-Telde SPANIEN
3 Excellent 11879 Zecudas Fantom Merethe Gjersrud N-1825 Tomter NORGE
4 Excellent 11892 Geluna Von Hempel Rufus Ole René Von Hempel, Jan Plaugborg Eskildsen 8220 Brabrand DANMARK
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 11876 Ice vom Gertrude Thomas-Born BE-3020 herent Belgien
  Excellent 11882 Parisien Greve Chagall of Mollgan Vera Strandell NO-1815 Askim NORGE
  Excellent 11897 Bocagüay Challenger Tiina Taulo & Javier Sanchez FI 01800 Klaukkala Finland
  Excellent 11900 Jollyville Storm Jolanta Scheller PL-34500 Zakopane POLEN
  Very good 11872 Ali Baba Des Artistes Charmants Ruurd van der Veen DE-26810 Westoverledingen Tyskland
  Very good 11874 Greenhills-Bulldogs Chaque Chameur Maria Oldenborg 7000 Fredericia DANMARK
  Very good 11875 Fadel Slaviero Bull Yves Wilrycx BE-2275 Gierle Belgien
  Very good 11881 Parisien Greve Kasimir of Moligan Steinar Eriksen N 3300 Hokksund NORGE
  Very good 11884 Tochka Pritjazhenija Azart Morozova og Velischanskaya Podolsk, Mo RUSLAND
  Very good 11885 Borman Iz Palevyh Buldogov Carlos Jacobo Tarrab Rivera ME-52230 Metepec MEXICO
  Very good 11886 Into de la Parure Heidi & Antti Järvinen FI-37800 Toijala Finland
  Very good 11888 A'la'coccio's Ædantjo Anders Broberg 9800 Hjørring DANMARK
  Very good 11889 Rock Star Janoel Pieter Van Mourik NL-4921 Ae Made HOLLAND
  Very good 11893 Huitukan Fantomen Face Tiina Paahiniome og Pia Vanpio FI-04440 Jarvenpaa Finland
  Very good 11896 Kiss Bully Johnnie-Walker Kissne kiss Diana HU-8271 menschely Ungarn
  Very good 11899 Busher Pljus Magic Cloud I. Komolova RU-117588 Moskva RUSLAND
  Good 11880 Diesel House Taddy Catrin Gammelgaard Hansen, Jytte Gammelgaard Hansen 8830 Tjele DANMARK
  Good 11901 Alex Lennox La Riches Sascha Melchert DE-24941 Flensburg Tyskland
  Sufficient 11873 Anichi's Aleio Jacob Lassen 8990 Fårup DANMARK
  Sufficient 11894 Zon Mirekl Sugar Boy Olga Zabroda RU-140180 Zhukovsky RUSLAND
  Sufficient 11895 Imperator de la Parure D.A. & CAJM van Raamsdonk BE-2382 Poppel Belgien
  11878 Ike El Fryosa Elly Dillen-Flik BE-2260 Westerlo Belgien
  11883 Aleos Bull Orson Oscar Garcia Rodriguez Es-41210 Sevilla SPANIEN
  11887 A´vigdors Juissuer Infatigable Alfonso Avilés Gil E-30110 Churra (Murcia) SPANIEN
  11890 Lesabulldog's Santander Sehesi Leonardo Enciso Y Sergio Escobar CO-68001000 Bucaramanga Columbia
  11891 Anbetris Precious Pasqual Berit Skattkjær N-5515 Haugesund NORGE
  11898 A'vigdors Champagne Petillant L. Ershova RU-340580 Rostov Na Donu RUSLAND
 
Mellemklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 11914 Scooter V. Wilcora C.A. Brooa-Merks NL 3311 WG HOLLAND
2 Excellent 11921 Bel Casanova von der Rodau Karl-Heinz Leister DE-63110 Rodgau Tyskland
3 Excellent 11903 Klaramina`s Dune Finn Arne og Per-Arne Kroken N-7560 Vikhammer NORGE
4 Excellent 11926 A'vigdors Rhithm And Blues stan Dragos RO-021646 RUMÆNIEN
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 11905 Leibøll's Crispy Coconut Mette Larsson 9480 Løkken DANMARK
  Excellent 11908 A'vigdors Rap Yu. Budhueva RU-603142 Nizhniy Novgorod RUSLAND
  Excellent 11911 Tatarczuk Dukati du Xerses Birgit Tatarczuk 6040 Egtved DANMARK
  Excellent 11913 Leibøll's Cense` Charmèur Merethe Gjersrud No-1825 Tomter NORGE
  Excellent 11917 Humphrey Dicorci L. van der Veekens NL-1611 GK Bovenkarspel HOLLAND
  Excellent 11924 Boule & Onuba Quilate RMCTP Poels NL-5864AP Meerlo Holland
  Excellent 11928 Zorba von Glandorf Eleonora Pongracz HU-4030 ? Ungarn
  Very good 11907 Leibøll's Cool Corona Dennis Holleufer, Hanne Skautrup 8940 Randers Sv DANMARK
  Very good 11909 Secret Line's Creme Fraiche Ossi Lahtinen FI-15800 Lahti Finland
  Very good 11910 Vust Mellegård's Adriano Ole Glud 8700 Horsens DANMARK
  Very good 11912 Lui Aimeé Franco Camilla Rix Johannsen 5690 Tommerup DANMARK
  Very good 11915 Brown Iris Caballeresco Susanna Eerola FI-65800 Raippaluoto Finland
  Very good 11918 Blance Noir's Fuvignon De Ley Mylan Chow 5240 Odense Nø DANMARK
  Very good 11919 Bullinium's Jackpot Maria Wichmann Christiansen 5700 Svendborg DANMARK
  Very good 11925 Lefox California Dreamin' Sambayfat Fernando Delgado Clemente E-08459 Sant Antoni De Vila Major SPANIEN
  Good 11904 Lui Aimeé Gangster Jack Mikkel Hjort Andersen, Michelle Sølvsten Gold 8990 Fårup DANMARK
  Good 11916 Lui Aimeé Fortunato Gottardo Melotti Ch-6052 Hergiswil SCHWEIZ
  Good 11922 Crusso De Hunterbull Miguel Angel Morales Beamonte E-50540 BORJA (ZARAGOZA) SPANIEN
  Sufficient 11906 Holleufer's Excalibur Maddox Torben Harder 8900 Randers C DANMARK
  Sufficient 11927 Cambiasso Golden Mond janusz Dabrowski DE 22145 Hamburg Tyskland
  11920 Tochka Pritjazhenija Magnat E.Velischanskaya RU-105264 Moskva RUSLAND
  11923 Zon Mirekl Kassius Kley Olga Zabroda RU-140180 Zhukovsky RUSLAND
 
Åbenklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 11968 Bocagüay Barry-White Tiina Taulos & Javier Sanchez FI 01800 Klaukkala Finland
2 Excellent 11969 Quper von Glandorf Eleonora Pongracz HU-4030 ?? Ungarn
3 Excellent 11950 French Affair's Woody Wotan Toni Saira FI-04340 Tuusula Finland
4 Excellent 11930 Aabech Amigo Rikke Aabech 9850 Hirtshals DANMARK
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 11938 Zecudas Colonel Nordic Nathasja Klitgaard 6600 Vejen DANMARK
  Excellent 11939 Hannibal De Noire Béatitude Ole Fithian, Vivi Fithian, Danny Maes 4840 Nørre Alslev DANMARK
  Excellent 11942 Blance Noir's August Bourneville Christel Friis og Simon Andersen 8940 Randers Sv DANMARK
  Excellent 11944 Midland Moor Al-Capone Rikke Hansen 7260 Sønder-Omme DANMARK
  Excellent 11946 Harald de la Parure May-Britt Karlsen og Thomas Sopp NO-3158 Andebu NORGE
  Excellent 11949 Coco Vialatte Leopold Toni Saira/Kazumi Yamanaka FI-04340 Tuusula Finland
  Excellent 11956 Öbarna's Onalie Ola Marie Torgersson SE-475 19 Rörö Sverige
  Excellent 11958 Dashin Dom Nochnoy Parizh Chirkst RU-198099 St.Petersborg RUSLAND
  Excellent 11961 Bäring Nords Njord Leon Stefan Och Britt-Marie Ekgren SE-73635 Kungsör Sverige
  Excellent 11964 Hublot de la Parure Dr.E. Vomero BE-2382 Poppel Belgien
  Excellent 11967 Bocagüay Zepelin Eduardo Diaz ES-28690 Brunete SPANIEN
  Excellent 11970 Ocean Fantasy Iz Palevy Buldog M.A.Lebedeva Moscow 125315 RUSLAND
  Very good 11931 Mixed Color´s Gomer Torild Reiten Larsen N-7040 Trondheim NORGE
  Very good 11933 Arthur De Molosse Antique Mari Aannestad Oseth N-3050 Mjøndalen NORGE
  Very good 11934 Starbull`s Mr Floyd Asbjørn Hanssen NO-4327 Sandnes NORGE
  Very good 11935 Joy of Qing Bullet Tove Rasmussen 5471 Søndersø DANMARK
  Very good 11936 Joker Face's Bumble Bee Dorthe Christensen 9440 Aabybro DANMARK
  Very good 11937 Ollundsbjerg Andy Sanne Rosenkjær 2300 København S DANMARK
  Very good 11947 Go-Lunå's Glimt Aud Elise Gudmestad Bjørheim N 4365 Nærnø NORGE
  Very good 11948 Samba Y Fatiga Idilio L. van der Veekens NL-1611 GK Bovenkarspel HOLLAND
  Very good 11951 Beau Mystique's Ycaris M.M. Galjaard NL-2641 ZB Pijnacker HOLLAND
  Very good 11953 A'la'coccio's Sultan Ketty Lodahl 4500 Nykøbing Sj. DANMARK
  Very good 11959 Frael Claudio Luis Fernando Martinez Blanco E-09006 Burgos SPANIEN
  Very good 11965 Prince Florizel Iz Pestroi Fantazii Jukka Metsäranta FI-13130 Hämeenlinna Finland
  Good 11940 Babybull's Silas Liv Brith Moe N-4325 SANDNES NORGE
  Good 11941 Havana V. Marver's Fortuna Birthe Knudsen 7200 Grindsted DANMARK
  Good 11945 Sivchadu Axel Dag Finn Johansen & Ulf Brodalen N-1356 Bekkestua NORGE
  Good 11955 Anton Susanne Demant, Pernille Foss Johannesen 8361 Hasselager DANMARK
  Good 11960 Hummer vom Gertrude R. Heesakkers BE-2470 Retie Belgien
  Sufficient 11929 Igor De Bella Balena Miriam Diemer Petersen 7100 Vejle DANMARK
  Sufficient 11932 Bullconnexion Ditlev Tami Schroll 6000 Kolding DANMARK
  Sufficient 11952 Asaheims Thorbjørn Viking Jørgen Majgård Krarup 8000 Århus C DANMARK
  Sufficient 11954 Blance Noir's Aleon De Will Sanne Demant 8361 Hasselager DANMARK
  11943 Greenhills-Bulldogs Beast From East Maja Lundvig 8700 Horsens DANMARK
  11957 Leibøll's Alfa-Alfa Elena V.Velischanskaia RU-105264 Moskva RUSLAND
  11962 Bredbulls Duc Donnée Evy Bred 5600 Faaborg DANMARK
  11963 Edmondo V.H. Slaghek Katrien Wtterwulghe BE-3582 Koersel Belgien
  11966 Sexy-Rusty du Champagne Gitte Dahl, Henrik Clausen 2660 Brøndby Strand DANMARK
 
Championklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 11858 Dashin Dom Impressaario B.Klinov RU-198099 St. Petersborg RUSLAND
2 Excellent 11861 Simon Chicamocha Lesabulldogs Leonardo Enciso Morales CO-68001000 Bucaramanga Columbia
3 Excellent 11850 Chateau D'albin Elof Johanna Linderqvist SE-224 79 Lund Sverige
4 Excellent 11870 Hideyoshi de la Ronfler Jp Kanji Yagura 598-0034 City Osaka JAPAN
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 11844 A'vigdors Sirocco Mari Rämänen & N. Grinshpun FI-02230 Espoo Finland
  Excellent 11845 Dauløkke's Honoré De Balzac Tove Rasmussen 5471 Søndersø DANMARK
  Excellent 11846 Dauløkke's Elisir D'amore Tove Rasmussen 5471 Søndersø DANMARK
  Excellent 11849 Jacquella Arman Peer Buchholz 8350 Hundslund DANMARK
  Excellent 11851 Teverica's A Little Too Perfect Steinar Eriksen N 3300 Hokksund NORGE
  Excellent 11852 Ottobyen's U2 Bente Ølberg NO-4053 Ræge NORGE
  Excellent 11853 Gaius Potala Dalajlama Ingrid Dedkova CZ 73532 Rychvald TJEKKIET
  Excellent 11854 A'vigdors Troubadour For Frustyle Galina Morozova RU-127238 Moscow RUSLAND
  Excellent 11855 Zecudas Bogart Kjetil og Berit Rosvold N-7072 Heimdal NORGE
  Excellent 11857 Guerlain de la Parure Joanna Dzikiewicz PL-80-283 Gdansk POLEN
  Excellent 11860 Pierrot V.Hartogs Vreugd Pieter Van Mourik NL-4921 Ae Made HOLLAND
  Excellent 11866 Quetzal De El Mencey Loco Alfonso Emilio Ferrer Tavio ES-38350 Tacoronte - S/C Tenerife SPANIEN
  Excellent 11871 Mexx Ze Skrzatlandu Beata Kalinska PL-00-867 Warsaw POLEN
  Very good 11867 Ben Hur du Terroir De Fontfroide Kissne Kiss Diana HU-8271 Mencshely Ungarn
  Good 11848 Babybull's Mikro Liv Brith Moe N-4325 SANDNES NORGE
  Good 11862 Ibo-Frenchie vom Kunigelberg Alfonso Aviles Gil E-30110 Churra (Murcia) SPANIEN
  Good 11863 Armani Enzo V. Moezel's Oever A. Broersma-v/d Wei NL-9012 CP Raerd HOLLAND
  Good 11868 Sormadi Civic Sorokiny RU-125480 Moskva RUSLAND
  Good 11869 Boule & Onuba Kaiser Carlos Jose Sanchez Beldad ES 21110-Aljaraque - Huelva SPANIEN
  11847 Arnold Mia Fisker Andersen, Niels Mortensen 8381 Tilst DANMARK
  11856 Fausto V. Marver's Fortuna maria vrancken marc vermeulen BE-2490 balen Belgien
  11859 A' Vigdors Bisquit Vencedor A.Klishas RU-101000 Moskva RUSLAND
  11864 Dauløkke's Uzo Le Chamour Tove Rasmussen 5471 Søndersø DANMARK
  11865 Hideyoshi de la Ronfler Jp kanji Yagura JP-598-0034 JAPAN
 
Veteranklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 11971 Bobule's Sir Quincy Grethe Aasgaard N-1815 Askim NORGE
 

Tæve

Juniorklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 12141 Zecudas French Temptress Elisabeth Olsen Bjorn Erling Loken N-3514 Honefoss NORGE
2 Excellent 12151 Agathe de la Gomme Grosse Anne og Herbert Posthoff DE-74354 Besigheim Tyskland
3 Excellent 12137 Zecudas Femme Fatale Frode Løken N-1866 Båstad NORGE
4 Excellent 12169 Store Linde's Juliénas La Trinquee Anne-Marie Nielsen 4653 Karise DANMARK
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 12134 Lui Aimeé Luna Jacob Lassen 8990 Fårup DANMARK
  Excellent 12140 Dauløkke's Primonde Tove Rasmussen 5471 Søndersø DANMARK
  Excellent 12142 Holleufer's Flora Sunset Hanne Skautrup, Dennis Holleufer 8940 Randers Sv DANMARK
  Excellent 12144 Diva Daphna Divina For A'vigdors Svetlana Ivakhonenkova RU-127562 Moscow RUSLAND
  Excellent 12146 Team Teglgård's Bertha Birthe Knudsen 7200 Grindsted DANMARK
  Excellent 12147 Zecudas Forever N' Ever Merethe Gjersrud N-1825 Tomter NORGE
  Excellent 12148 Tornhøjgård's Fiona Annvør I. Jansagerdi 8660 Skanderborg DANMARK
  Excellent 12150 Co di Chefay's Enjoy Erotica Conny van Randeraad NL 2804 CC Gouda HOLLAND
  Excellent 12152 Wika Draczyn Krystyna Zbrozinska Sobczak PL-01-487 Warszawa POLEN
  Excellent 12154 Tochka Pritjazheniya Varvara Toni Saira FI-04340 Tuusula Finland
  Excellent 12155 Beau Mystique's Zingara M.M. Galjaard NL-2641 ZB Pijnacker HOLLAND
  Excellent 12157 Yazzlin Pink V. Muppy's Place A. Meesters NL 1566 GX Assendelft HOLLAND
  Excellent 12159 Springdog's Cup Cake Marit Ølberg N-4053 Ræge NORGE
  Excellent 12162 Dashin Dom Tiffany Chirkst RU-198099 St.Petersborg RUSLAND
  Excellent 12163 A'vigdors Roche D'esperance I.Gorlova RU-117042 moskva RUSLAND
  Excellent 12168 Spolbo Stellina A. Broersma-v/d Wei NL-9012 CP Raerd HOLLAND
  Excellent 12170 Bourbon Rose By Garnada Tove Rasmussen 5471 Søndersø DANMARK
  Excellent 12172 Zon Mirekl Princess Vilona Olga Zabroda RU-140180 Zhukovsky RUSLAND
  Excellent 12174 A'la'coccio's Æmsig Christina Elgaard 2610 Rødovre DANMARK
  Excellent 12175 Öbarna's Prima Fina Mona Hommertina Marie Torgersson SE-475 19 Rörö Sverige
  Excellent 12176 Imadorable de la Parure Mr Darren Friend GB-LU2 9SE Luton ENGLAND
  Excellent 12177 Busher Pljus Make Me Crazy I. Komolova RU-117588 Moskva RUSLAND
  Excellent 12178 Busher Pljus Moon Angel G. Kosova RU-344011 Rostov-Na-Donu RUSLAND
  Excellent 12179 Channel De Vito von Galaxy Maria Liebchen Pl-01-016 Warschau POLEN
  Very good 12133 Zokana's Gabriella Anette Bargholz 4130 Viby Sjælland DANMARK
  Very good 12135 Blance Noir's Gardenia La Blance Frode Løken, Lena Davidsen No-1866 Båstad NORGE
  Very good 12136 Ambolt's Dorthe Frode Løken N-1866 Båstad NORGE
  Very good 12138 Iluna vom Gertrude Thomas-Born BE-3020 Herent Belgien
  Very good 12145 Astra Henning Jensen 7200 Grindsted DANMARK
  Very good 12153 Wesola Zara Draczyn Jolanta Czajkowska PL-66-225 Szaniec POLEN
  Very good 12156 Beau Mystique's Allegria M.M. Galjaard NL-2641ZB Pijnacker HOLLAND
  Very good 12160 Dulcinea El Potentisimo Karin Gimm 4500 Nykøbing Sj. DANMARK
  Very good 12164 Tronsibull Lilli Jonna Lene Christoffersen 4700 Næstved DANMARK
  Very good 12173 Shendor Ibby heesakkers ronny BE-2470 Retie Belgien
  Very good 12180 Store Linde's Jeanlain De Billyjean Anne-Marie Nielsen 4653 Karise DANMARK
  Good 12139 Ymani Pink V. Muppy's Place E.J. de Bie NL-5046 TD Tilburg HOLLAND
  12143 Lancome's All About Amy Nathasja Klitgaard 6600 Vejen DANMARK
  12149 Bäring Nords Myling Steinar Eriksen N 3300 Hokksund NORGE
  12158 Jollyville Super Girl marta Ekstowicz PL-19 300 elk POLEN
  12161 Umbra Sunkiss Bodil Uldall DE-24955 Harrislee Tyskland
  12165 Starbull's Fröken Milla Stefan Och Britt-Marie Ekgren SE-73635 Kungsör Sverige
  12166 Je'taime Bully Royal Club Kereskeniova Radka SK-960 01 ZVOLEN Slovakiet
  12167 Geluna Von Hempel Roma Ole René Von Hempel, Jan Plaugborg Eskildsen 8220 Brabrand DANMARK
  12171 Bocagüay Olimpia Eduardo Garcia Santos E-36691 Pontevedra SPANIEN
 
Mellemklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 12202 Boule & Onuba Quaroche Carlos Jose Sanchez Beladad ES-21110 Aljaraque -Huelva SPANIEN
2 Excellent 12188 Leibøll's Chick Cabaret Susanne Marie Jensen 8581 Nimtofte DANMARK
3 Excellent 12195 Dashin Dom Romantichnaja Dama Chirkst RU-198099 St.Petersborg RUSLAND
4 Excellent 12198 A'vigdors Brevi Manu Anne-Marie Nielsen 4653 Karise DANMARK
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 12182 Holleufer's Eclair Maria Elkrog Andersen 6000 Kolding DANMARK
  Excellent 12183 A'vigdors Bene Sit Tibi Mari Rämänen & Tuija Verho FI-02230 Espoo Finland
  Excellent 12184 Carte Truffé Dove L'amore Mette Mortensen 7900 Nykøbing M DANMARK
  Excellent 12185 Hagabergslidens Orange Fairy Ragna Hellberg SE-43973 Fjäräs Sverige
  Excellent 12186 Plaire's Fiee Alice Gøhns 5270 Odense N DANMARK
  Excellent 12187 Beau Mystique's Ying Yang E.J. de Bie NL-5046 TD Tilburg HOLLAND
  Excellent 12189 De Fredensvang Frida Lars Villadsen 9300 Sæby DANMARK
  Excellent 12190 Mi Gran Amigo Dakota Elly Dillen-Flik BE-2260 Westerlo Belgien
  Excellent 12191 Game Keeper's Oline Dag Finn Johansen & Ulf Brodalen N-1356 Bekkestua NORGE
  Excellent 12192 Hanna V. Marver´s Fortuna Marc Vermeulen og Maria Vrancken BE-2490 Balen Belgien
  Excellent 12193 Bäring Nords Nanna Annika Rydén SE-426 52 Västra Frölunda Sverige
  Excellent 12194 Bullystyle's Josefine Beauharnais Pia Andreasen, Klement Andreasen 4840 Nørre Alslev DANMARK
  Excellent 12196 A'vigdors Bis e.Komissarova RU-117519 Moskva RUSLAND
  Excellent 12197 Bäring Nords Wera Tina Forss SE-21445 malmø Sverige
  Excellent 12200 Co di Chefay's Diva De Petit Gally Katrien Wtterwulghe BE-3582 Koersel Belgien
  Very good 12181 De Fredensvang Frederikke Rethe Mogensen 8970 Havndal DANMARK
  12199 Lui Aimeé Iris Lykke Kouros Adjampour 6000 Kolding DANMARK
  12201 Busher Pljus Chempers Fifi Inzhevatkina A RU-Moskva RUSLAND
 
Åbenklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 12214 Babybull's Raia Jan-Erik & Lotte Lysa N-3735 skien NORGE
2 Excellent 12238 Bocagüay Opera Prima Francisco j. Fernandez ES-28921 Alcorcon SPANIEN
3 Excellent 12207 Babybull's Ulla kari Bjørnsen N-4319 sandnes NORGE
4 Excellent 12203 C' Est La Vie V. H. Bullenparadijs C.J. de Jong NL-5104 EA Dongen HOLLAND
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 12205 Midland Moor Arden Beauty Tina Liv Kjær Jessen 7000 Fredericia DANMARK
  Excellent 12206 Lancome's Østers Kristine Toftegaard Larsen 3000 Helsingør DANMARK
  Excellent 12213 Wish Come True V. Muppy's Place E.J. de Bie NL-5046 TD Tilburg HOLLAND
  Excellent 12216 Bullinium's Havannah Karina Christensen 9620 Aalestrup DANMARK
  Excellent 12217 Helene De Noire Béatitude Marianne Larsen 9530 Støvring DANMARK
  Excellent 12218 Midland Moor Amazing Grace Else Hansen 7260 Sønder-Omme DANMARK
  Excellent 12222 Parisien Sunlight of Ulrik Vera Strandell NO-1815 Askim NORGE
  Excellent 12225 Cassandre Au Coeur Tendre Arcangelo Bungaro IT-20154 Milano Italien
  Excellent 12227 Leibøll's Ane'e Aurora M.M. Galjaard NL-2641ZB Pijnacker HOLLAND
  Excellent 12228 Bäring Nords Grimhild Annika Rydén SE-426 52 Västra Frölunda Sverige
  Excellent 12229 Lucky Moon's Deep Devotion Anni Von Hertzen-Mäkelä FI-35540 Juupajoki Finland
  Excellent 12230 Dashin Dom Rassvetnaja Zwezda Chirkst RU-198099 St.Petersborg RUSLAND
  Excellent 12232 Juanita du Champagne Karina Hug 6715 Esbjerg N DANMARK
  Excellent 12233 Sormadi Glamurochka Svetlana Lavda DE-24983 Handewitt Tyskland
  Excellent 12235 Zon Mirekl Roket Bomb Olga Tyagunova RU-119049 MOSCOW RUSLAND
  Excellent 12237 Lancome's Zorona Annstina Olsen 8270 Højbjerg DANMARK
  Excellent 12239 Aniy vom Bilstein ursula Hocke DE-34305 Niedenstein Tyskland
  Excellent 12240 A'vigdors Sibille E. Selezneva RU-141070 Moskva RUSLAND
  Very good 12204 Clarissa Rethe Mogensen 8970 Havndal DANMARK
  Very good 12208 Astrid Dan Kongsnæs 2610 Rødovre DANMARK
  Very good 12209 Store Linde's Esperanza My Favourit Diana Petersen 7000 Fredericia DANMARK
  Very good 12210 Babybulls Xena Kari Bjørnsen N-4319 Sandnes NORGE
  Very good 12221 Eta Helle Olsen, Brian Jacobsen 9700 Brønderslev DANMARK
  Very good 12224 Go-Lunå's Glede Aud Elise Gudmestad Bjørheim N 4365 Nærbø NORGE
  Very good 12234 Noblige Erotic Girl Pleasure For A' A. Sidorov RU-101000 Moscow RUSLAND
  Very good 12236 Leibøll's Adorable Andorra Stig Johansen, Betina Jørgensen 8960 Randers Sø DANMARK
  12211 Babybulls Wera KariBjørnsen N-4319 Sandnes NORGE
  12212 Joy of Queen Joy Astrid G. Haugsgjerd NO-4365 Nærbø Norge
  12215 Silot's Fru Fernando Møhge Sara Thorndahl 4100 Ringsted DANMARK
  12219 Rubens-El Greco Abigail Linda Hansen N-1593 Svinndal NORGE
  12220 Hannah de la Parure May-Britt Karlsen og Thomas Sopp NO-3158 Andebu NORGE
  12223 A'la'coccio's Pina Christina Andersen 5230 Odense M DANMARK
  12226 Xarina Elly Kjeldal, Johannes Kjeldal 8930 Randers Nø DANMARK
  12231 Absolue Aimee von der Rodau Heidi Leister DE-63110 Rodgau Tyskland
 
Championklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 12131 Chateau D'albin Klara Stefan och Britt-Marie Ekgren SE-73635 Kungsör Sverige
2 Excellent 12124 Dauløkke's Zuzette du Nord Rikke Hansen 7260 Sønder-Omme DANMARK
3 Excellent 12125 Zabka Draczyn Krystyna Zbrozinska Sobczak PL-01-487 Warszawa POLEN
4 Excellent 12122 Dauløkke's Isabeau-Dior Tove Rasmussen 5471 Søndersø DANMARK
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  Excellent 12119 Babybull's Mandy Kari Bjørnsen N-4319 sandnes NORGE
  Excellent 12120 Blance Noir's Ellie Elegante Dan Kongsnæs, Gitte Kongsnæs 2610 Rødovre DANMARK
  Excellent 12121 Pink Lady Jazzy V. Muppy's Place E.J. de Bie NL-5046 TD Tilburg HOLLAND
  Excellent 12123 Lancome's Ælmira Søren Juul Nielsen 8700 Horsens DANMARK
  Excellent 12126 Bullinium's Charming Cisseline Ulla Rask Klavsen & Mogens Klavsen 6705 Esbjerg Ø DANMARK
  Excellent 12127 Germaine V. Marver´s Fortuna Marc Vermeulen og Maria Vrancken BE-2490 Balen Belgien
  Excellent 12128 Leibøll's Vips-Jubi Varpio Pia 9999 Ukendt Postnummer Finland
  Excellent 12132 Zecudas Briz Frode Løken og Lena Davidsen N-1866 Båstad NORGE
  12129 Dauløkke's Florentine La Blance Elena Veliscnanskaia RU-105264 Moskva RUSLAND
  12130 Elle Bully vom Grünenthal Heidi Leister DE-63110 Rodgau Tyskland
 
Veteranklasse
Plac.   Katalognr.   Ejer
1 Excellent 12241 Öbarna's Lilly Gale Marie Torgersson SE-475 19 Rörö Sverige
  Øvrige resultater  
    Katalognr.   Ejer
  12242 Quinton Unique La Beautè Evy Bred 5600 Faaborg DANMARK
 
© Copyright Dansk Kennel Klub. Det er ikke tilladt at kopiere data fra denne hjemmeside, til andre hjemmesider.